Eron rasmiysi urushni ijtimoiy tarmoqlarda hal qilish imkonsiz deb bildirdi
Eron Xavfsizlik kengashi kotibi Ali Larijoniy yaqinda jiddiy va keskin bayonot bilan chiqib, mintaqadagi urush masalasiga doir o‘z fikrini ochiq bayon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, urushni boshlash nisbatan oson jarayon bo‘lsa-da, uni faqat ijtimoiy tarmoqlardagi bir nechta xabar yoki postlar orqali hal qilish imkonsiz. Larijoniyning ta’kidlashicha, haqiqiy g‘alaba va barqaror natijalar faqat maydondagi voqealar, aniq strategiya hamda qat’iy qarorlar asosida erishiladi.
Eron yuqori rasmiysi shuningdek, o‘z mamlakati tanlagan yo‘lidan va egallagan pozitsiyasidan hech qachon chekinmasligini bildirdi. Uning aytishicha, Eron tomoni raqiblarni o‘zlarining jiddiy xatosini tushunishga va afsuslanishga majbur qilmaguncha, o‘z harakatlarini to‘xtatmaydi.
Bu so‘zlar Eronning mintaqadagi o‘rni va uning xavfsizlik siyosatidagi qat’iyati haqida aniq gapirmoqda. Larijoniy o‘zining mazkur bayonoti orqali dunyoga Eron o‘z manfaatlari va milliy xavfsizligini himoya qilishda qanchalik aniq va jiddiy ekanini yana bir bor ta’kidladi.
Uning fikricha, siyosiy kurashlarda so‘zlar yetarli emas, balki amaliyot va natijalar hal qiluvchi omil hisoblanadi. Bu holat Eronning kelajakdagi bosqichlarida ham o‘ziga xos yondashuvini saqlab borishi va har qanday tahdidga tayyor ekanligidan dalolat beradi.
Mintaqadagi vaziyatni tahlil qilganda, Larijoniyning so‘zlari shuni ko‘rsatadiki, Eron o‘z manfaatlarini himoya qilish uchun zarur bo‘lgan barcha choralar ko‘rishga tayyor. Bu bayonot shunchaki siyosiy e’lon emas, balki kelajakda qabul qilinishi mumkin bo‘lgan muhim qarorlarning oldidan berilgan ogohlantirishdir.
Eron o‘zining mustaqilligini va hududiy yaxlitligini himoya qilishda qat’iy bo‘lib, boshqa davlatlarga ham o‘z pozitsiyasini e’tiborga olishga chaqirmoqda.

Иранский чиновник заявил, что решить войну в социальных сетях невозможно.
Секретарь Совета безопасности Ирана Али Лариджани недавно выступил с серьезным и резким заявлением, в котором открыто высказал свое мнение по вопросу войны в регионе. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, хотя начало войны — относительно простой процесс, решить ее только с помощью нескольких сообщений или постов в социальных сетях невозможно. Как подчеркнул Лариджани, настоящая победа и стабильные результаты могут быть достигнуты только на основе событий на поле боя, четкой стратегии и решительных решений.
Высокопоставленный иранский чиновник также заявил, что его страна никогда не отступит от выбранного пути и занятой позиции. По его словам, Иран не остановится в своих действиях, пока не заставит противников осознать свою серьезную ошибку и пожалеть о ней.
Эти слова четко говорят о месте Ирана в регионе и его решимости в политике безопасности. С помощью данного заявления Лариджани еще раз подчеркнул, насколько четко и серьезно Иран подходит к защите своих интересов и национальной безопасности.
По его мнению, в политической борьбе одних слов недостаточно; решающим фактором являются практика и результаты. Это свидетельствует о том, что Иран сохранит свой уникальный подход и в будущих этапах, оставаясь готовым к любым угрозам.
Анализируя ситуацию в регионе, слова Лариджани показывают, что Иран готов принять все необходимые меры для защиты своих интересов. Это заявление — не просто политическое объявление, а предупреждение перед важными решениями, которые могут быть приняты в будущем.
Иран твердо стоит на защите своей независимости и территориальной целостности, призывая другие государства также учитывать его позицию.