13 mart kuni Qirg‘iziston Bosh prokuraturasi huzuridagi sud ijrochilari xizmati rahbar o‘rinbosari Kubanichbek Kapalov o‘z joniga qasd qilgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqida 24.kg nashri ma’lumot berdi. Bishkek shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasiga Chon-Ariq qishlog‘i Kojomberdiyev ko‘chasida joylashgan avtomobil salonida o‘q otilgan jasad haqida xabar kelib tushgan.
Lenin tumani Ichki ishlar bo‘limining tezkor-tergov guruhi zudlik bilan voqea joyiga yetib bordi. Tekshiruv davomida GAC rusumli avtomobil salonida 1981 yilda tug‘ilgan erkakning o‘qotar quroldan olgan jarohatlari bilan vafot etgani aniqlangan.
So‘ngra uning Kubanichbek Kapalov ekani, shuningdek, Bosh prokuratura huzuridagi sud ijrochilari xizmati rahbar o‘rinbosari lavozimida ishlagani tasdiqlandi. Voqea joyidan “Ij-18” markali 12 kalibrli silliq miltiq, 13 ta patron, gilzalar, ikkita mobil telefon, xayrlashuv maktubi va boshqa moddiy dalillar olib ketildi.
Sud-tibbiy ko‘rikning dastlabki ma’lumotlariga ko‘ra, marhumning ko‘krak qismida o‘q jarohati borligi aniqlangan. Jarohatlarning xususiyati va darajasini aniqlash uchun sud-tabiat ekspertizasi tayinlandi.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, marhumning qarz majburiyatlari sababli o‘z joniga qasd qilgan bo‘lishi mumkin. Hodisa Qirg‘iziston Jinoyat kodeksining 128-moddasi 1-qismi asosida tergov qilinmoqda.

В Кыргызстане руководитель службы судебных исполнителей покончил с собой
13 марта заместитель руководителя службы судебных исполнителей при Генеральной прокуратуре Кыргызстана Кубаничбек Капалов покончил с собой. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщило издание 24.kg. В Главное управление внутренних дел города Бишкек поступило сообщение о найденном теле с огнестрельным ранением в автосалоне, расположенном в селе Чон-Арык на улице Кожомбердиева.
Оперативно-следственная группа Ленинского районного отдела внутренних дел незамедлительно прибыла на место происшествия. В ходе проверки было установлено, что в автосалоне марки ГАЗ скончался мужчина 1981 года рождения от огнестрельных ранений.
Позже было подтверждено, что это Кубаничбек Капалов, который занимал должность заместителя руководителя службы судебных исполнителей при Генеральной прокуратуре. С места происшествия были изъяты гладкоствольное ружьё марки «Иж-18» калибра 12, 13 патронов, гильзы, два мобильных телефона, прощальное письмо и другие вещественные доказательства.
По предварительным данным судебно-медицинского осмотра, у покойного обнаружено огнестрельное ранение в грудную клетку. Для определения характера и степени повреждений назначена судебно-медицинская экспертиза.
По предварительной информации, причиной самоубийства могли стать долговые обязательства покойного. По факту происшествия проводится расследование по части 1 статьи 128 Уголовного кодекса Кыргызстана.
В настоящее время правоохранительные органы последовательно работают над выяснением всех обстоятельств происшествия.