Turkiyada mototsiklda kelgan shaxslarning oq tirqish oqibatida bir kishi vafot etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur fojia Altieylul tumanining Gaziosmanpasha mahallasidagi spirtli ichimliklar do'koni yaqinida yuz bergan. Ma'lum bo'lishicha, mototsiklda kelgan ikki nafar shaxs atrofga oq uzgan.
Afsuski, oqlar qo'shni do'konda ovqatlanayotgan Balikesir universiteti huquq fakulteti ilmiy xodimi Semih Kachmazga teggan. Yaralangan kishi zudlik bilan tibbiy yordam xodimlari tomonidan Balikesir Otaturk shahar kasalxonasiga olib borilgan.
Biroq, shifokorlarning barcha harakatlariga qaramay, uni qutqarishning imkoni bo'lmadi. Voqea sodir bo'lgach, Balikesir viloyat politsiya boshqarmasi tergov ishlarini boshladi.
Huquqni muhofaza qilish organlari hududdagi oltmishta tadbirkorlik ob'ektlarining xavfsizlik kameralari tasvirlarini, shuningdek, shahar xavfsizlik tizimi va davlat raqamlarini aniqlash tizimi yozuvlarini batafsil o'rgandi. Olib borilgan tergovlar natijasida gumonlanuvchilar T.K.
va A.S. ekanligi aniqlandi.
Jinoyatchilar voqeadan so'ng Bandirma tumaniga qochganlari ma'lum bo'ldi. Bosh prokuratura bilan kelishilgan holda, politsiya xodimlari gumonlanuvchilarning manzillarini aniqlab, maxsus operatsiya uyushtirdi.
Natijada, aybdorlar jinoyatda ishlatilgan qurol bilan birga qo'lga olindi va hibsga olindi. Hozirgi vaqtda gumonlanuvchilar ustidan tergov tadbirlari davom etmoqda.

В Турции сотрудник университета погиб из-за неосторожности мотоциклистов
В Турции один человек погиб в результате стрельбы, открытой лицами на мотоцикле. Об этом сообщило издание Zamin.uz.
Данная трагедия произошла в районе Газиосманпаша округа Алтиейлул рядом с магазином алкогольных напитков. Как стало известно, двое лиц, приехавших на мотоцикле, открыли огонь по окружающим.
К сожалению, пули попали в Семиха Качмаза, научного сотрудника юридического факультета университета Баликесира, который обедал в соседнем магазине. Раненый был оперативно доставлен сотрудниками медицинской помощи в городскую больницу Баликесир Ататюрк.
Однако, несмотря на все усилия врачей, спасти его не удалось. После происшествия управление полиции провинции Баликесир начало следственные действия.
Правоохранительные органы детально изучили записи камер видеонаблюдения шестидесяти объектов предпринимательства в данном районе, а также данные городской системы безопасности и системы распознавания государственных номеров. В результате проведенного расследования было установлено, что подозреваемыми являются Т.К.
и А.С.
Выяснилось, что после совершения преступления злоумышленники скрылись в районе Бандырма. По согласованию с Генеральной прокуратурой сотрудники полиции установили местонахождение подозреваемых и провели специальную операцию.
В итоге виновные были задержаны и взяты под стражу вместе с оружием, использованным при совершении преступления. В настоящее время в отношении подозреваемых продолжаются следственные мероприятия.