Serxio Gorning Toshkentda tug‘ilgani ma’lum bo‘ldi
Oq uy kadrlar bo‘yicha direktori, 38 yoshli Serxio Gorning asl kelib chiqishi aniqlandi. Oldin u o‘z tug‘ilgan joyini yashirib kelgan va asosan Maltadan bo‘lgan immigrant sifatida tanilgan edi.
Biroq, OCCRP va Times of Malta jurnalistlarining surishtiruvi natijasida Gorning 1986 yil 30 noyabrda Toshkentda tug‘ilgani ma’lum bo‘ldi. Ushbu ma’lumotlar uning Maltadagi ko‘chmas mulk hujjatlarida mavjudligi bilan tasdiqlandi.
Shuningdek, uning advokati Robert Garson ham bu faktni rasmiy ravishda tasdiqladi. Gor bolaligining kamida besh yilini Maltada o‘tkazgan va 1996-1999 yillarda Vittorioza shahridagi katolik maktabida ta’lim olgan.
Keyinchalik uning oilasi AQShga ko‘chib, u Amerika fuqaroligini olgan. Serxio Gor Amerika siyosiy elitasida o‘z o‘rniga ega bo‘ldi.
2020 yilda u Donald Trampning saylovoldi kampaniyasida moliyalashtirish jarayonini boshqargan, keyinchalik siyosiy harakatlar qo‘mitasiga rahbarlik qilgan. 2024 yilgi prezident saylovida u kampaniyaga taxminan 72 million dollar ajratgan.
Axios sayti ma’lumotlariga ko‘ra, u Trampning eng yaqin maslahatchilaridan biridir. Jurnalistik surishtiruvlarga ko‘ra, Gor Oq uyda ishlay boshlagach, barcha xodimlarni shaxsiy sodiqlik bo‘yicha tekshiruvdan o‘tkazgan.
Shuningdek, u Trampning o‘g‘li bilan Winning Team Publishing nashriyotini tashkil qilgan. Qiziqarli jihati shundaki, Gor 2017 va 2018 yillarda Rossiyaga ikki marta sayohat qilgan.
Birinchi safar advokati tomonidan tranzit reys deb atalgan, ikkinchisi esa rasmiy tadqiqot missiyasi sifatida ko‘rsatilgan. Hozirda Serxio Gor AQSh prezident ma’muriyatida kadrlar bo‘yicha eng ta’sirli siyosatchilardan biri hisoblanadi.
Uning haqiqiy ildizlari — Toshkentda tug‘ilgani va migratsiya tarixi Amerika hamda jahon siyosatida dolzarb savollardan biriga aylandi. Zamin.uz o‘z o‘quvchilariga yangi siyosiy shaxslar va global elita haqidagi eng muhim yangiliklarni tezkor va ishonchli tarzda taqdim etishda davom etadi.

Серхио Гор родился в Ташкенте
Директор по кадрам Белого дома, 38-летний Серхио Гора, его истинное происхождение было установлено. Ранее он скрывал свое место рождения и в основном был известен как иммигрант из Мальты.
Однако в результате расследования журналистов OCCRP и Times of Malta стало известно, что Гора родился 30 ноября 1986 года в Ташкенте. Эти данные были подтверждены его документами на недвижимость на Мальте.
Кроме того, его адвокат Роберт Гарсон также официально подтвердил этот факт. Гора провел как минимум пять лет своего детства на Мальте и учился в католической школе в городе Витториоза в 1996-1999 годах.
Позже его семья переехала в США, и он получил американское гражданство. Серхио Гора занял свое место в американской политической элите.
В 2020 году он руководил процессом финансирования предвыборной кампании Дональда Трампа, а затем возглавил комитет политических действий. На президентских выборах 2024 года он выделил кампании около 72 миллионов долларов.
Согласно данным сайта Axios, он является одним из ближайших советников Трампа. По данным журналистских расследований, после того как Гора начал работать в Белом доме, он провел проверку всех сотрудников на предмет личной лояльности.
Кроме того, он совместно с сыном Трампа основал издательство Winning Team Publishing. Интересно, что Гора дважды путешествовал в Россию в 2017 и 2018 годах.
Первый раз это называлось транзитным рейсом по версии его адвоката, второй раз был представлен как официальная исследовательская миссия. В настоящее время Серхио Гора считается одним из самых влиятельных политиков в администрации президента США.
Его истинные корни — рождение в Ташкенте и миграционная история стали актуальными вопросами в американской и мировой политике. Zamin.uz продолжает оперативно и надежно представлять своим читателям важнейшие новости о новых политических фигурах и глобальной элите.