Buyuk Britaniyaning janubi-sharqida joylashgan Sautend aeroportida xususiy samolyot halokatga uchradi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Beechcraft King Air B200 samolyoti havoga ko‘tarilish jarayonida halokat yuz berdi. Bu haqda The Telegraph nashri ma’lumot berdi.
Dastlabki xabarlarga ko‘ra, samolyot Niderlandiyaning Lelistad shahriga parvoz qilishi rejalashtirilgan edi. Ammo mahalliy vaqt bilan soat 15:45 da amalga oshirilishi lozim bo‘lgan parvoz 10 daqiqa kechikib, so‘ngra halokat yuzaga keldi.
Esseks politsiyasi voqea haqida xabar topganini tasdiqladi. Favqulodda xizmatlar, jumladan tez yordam, o‘t o‘chiruvchilar va xavfsizlik organlari voqea joyida ish olib bormoqda.
Rochford Hundred golf-klubi va Westcliff regbi klubi yaqin hududlardan evakuatsiya qilindi. Beechcraft King Air B200 samolyoti 7-9 nafar yo‘lovchi sig‘adigan, ko‘p maqsadlarda ishlatiladigan yengil samolyot hisoblanadi.
U asosan biznes va shoshilinch tibbiy parvozlarda qo‘llaniladi. Uning ishonchliligi yuqori bo‘lsa-da, ushbu halokat uning xavfsizligi bo‘yicha savollarni keltirib chiqardi.
Daily Mail nashri bortida nechta odam bo‘lganligi haqida aniq ma’lumot yo‘qligini bildiradi. Tergov jarayoni davom etmoqda va rasmiy ma’lumotlar kutilmoqda.
Butun Britaniya jamoatchiligi ushbu hodisani diqqat bilan kuzatmoqda. Shu kabi xususiy parvozlarning xavfsizligi yetarlicha nazorat qilinayotganini baholash muhimdir.
Havo transportida xavfsizlik qoidalariga qat’iy rioya etilishi va favqulodda holatlarga tayyorgarlik darajasi doimiy ravishda oshirilishi lozim. Bu bilan fuqarolarning hayoti va sog‘lig‘i himoya qilinadi.

В аэропорту Саутенда произошла катастрофа частного самолета
На аэропорту Саутенд, расположенном на юго-востоке Великобритании, произошла авария частного самолета. Об этом сообщает Zamin.uz.
Авария произошла во время взлета самолета Beechcraft King Air B200. Об этом сообщает издание The Telegraph.
Согласно предварительным сообщениям, самолет должен был вылететь в город Лелистад в Нидерландах. Однако вылет, который должен был состояться в 15:45 по местному времени, задержался на 10 минут, после чего произошла авария.
Полиция Эссекса подтвердила, что получила информацию о происшествии. Экстренные службы, включая скорую помощь, пожарных и органы безопасности, работают на месте происшествия.
Гольф-клуб Rochford Hundred и регбийный клуб Westcliff были эвакуированы из близлежащих районов. Самолет Beechcraft King Air B200 является легким самолетом, вмещающим 7-9 пассажиров и используемым для различных целей.
Он в основном применяется для бизнес-перевозок и экстренных медицинских рейсов. Несмотря на его высокую надежность, эта авария вызвала вопросы о его безопасности.
Издание Daily Mail сообщает, что точная информация о количестве людей на борту отсутствует. Расследование продолжается, и ожидаются официальные данные.
Вся общественность Великобритании внимательно следит за этим событием. Важно оценить, насколько безопасность подобных частных рейсов находится под контролем.
Необходимо строго соблюдать правила безопасности в воздушном транспорте и постоянно повышать уровень готовности к чрезвычайным ситуациям. Это защитит жизнь и здоровье граждан.