O‘zbekistonliklar Vetnamga sayohatni ko‘paytirdi
2025 yil yanvar oyidan may oyigacha bo‘lgan davrda Vetnamga 15,8 ming nafar O‘zbekiston fuqarolari tashrif buyurganligi ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi Davlat statistika qo‘mitasi tomonidan berilgan ma’lumotlarda aytiladi. O‘tgan yilning shu davri bilan solishtirganda, sayyohlar soni 11,5 mingga oshib, uch barobardan ko‘p bo‘ldi.
2025 yil yanvar-may oylaridagi statistika O‘zbekiston fuqarolarining Vetnamga tashrifining asosiy sabablarini ko‘rsatadi. Jumladan, sayohat maqsadida borganlar soni 14 611 nafarni tashkil etadi.
Oila a’zolarini ziyorat qilish uchun borganlar 1 182 nafarni tashkil qiladi. Shuningdek, ish bilan bog‘liq safarda bo‘lganlar 6 nafar, ta’lim olish maqsadida borganlar esa 2 nafarni tashkil etadi.
Ushbu ma’lumotlar O‘zbekiston fuqarolarining Vetnamga bo‘lgan qiziqishi va tashrif sabablarini aniq ko‘rsatib beradi.

Узбекистанцы увеличили количество поездок во Вьетнам
С января по май 2025 года стало известно, что Вьетнам посетили 15,8 тысяч граждан Узбекистана. Об этом сообщает Upl.uz.
В предоставленных данных Государственного комитета статистики Республики Узбекистан говорится, что по сравнению с аналогичным периодом прошлого года количество туристов увеличилось на 11,5 тысяч и стало более чем в три раза больше.
Статистика за январь-май 2025 года показывает основные причины визитов граждан Узбекистана во Вьетнам. В частности, количество тех, кто поехал с туристической целью, составило 14 611 человек.
Количество тех, кто поехал навестить членов семьи, составило 1 182 человека. Также 6 человек находились в командировке, а 2 человека поехали с целью получения образования.