Qibrayda do‘kon va uyda yong‘in yuz berdi
Favqulodda vaziyatlar vazirligi matbuot xizmati tomonidan ma’lumot berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
23 iyul kuni soat 10:50 atrofida Toshkent viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasiga yong‘in haqida xabar kelib tushdi. Hodisa Qibray tumani, Alisher Navoiy ko‘chasidagi “G.G‘ulom” mahallasida sodir bo‘ldi.
Voqea joyiga yetib borish uchun Favqulodda vaziyatlar xodimlari 7 daqiqa vaqt sarfladi. Ular yong‘in sabab uy va qurilish materiallari do‘koni yonganini aniqladi.
Soat 11:17 ga kelib beshta yong‘in-qutqaruv brigadasi yong‘inni nazorat ostiga oldi. Keyingi 33 daqiqada esa yong‘in to‘liq o‘chirilgan.
Hozircha hodisa natijasida jabrlanganlar haqida ma’lumot yo‘q. Yong‘in sababini aniqlash va moddiy zarar miqdorini baholash ishlari davom etmoqda.

В Кибрае произошел пожар в магазине и доме
Информация была предоставлена пресс-службой Министерства по чрезвычайным ситуациям. Об этом сообщает Upl.uz.
23 июля около 10:50 в Управление по чрезвычайным ситуациям Ташкентской области поступило сообщение о пожаре. Инцидент произошел в районе "Г.Гулом" на улице Алишера Навоий в Кибрае.
Для того чтобы добраться до места происшествия, сотрудникам чрезвычайных ситуаций потребовалось 7 минут. Они установили, что пожар произошел в доме и магазине строительных материалов.
К 11:17 пяти пожарно-спасательным бригадам удалось взять пожар под контроль. В течение следующих 33 минут пожар был полностью ликвидирован.
На данный момент информации о пострадавших нет. Работы по установлению причины пожара и оценке материального ущерба продолжаются.