Yakkasaroyda daraxt yong‘ini tezda bartaraf etildi
Toshkent shahar Yakkasaroy tumanida sodir bo‘lgan o‘t o‘chirish ishlari muvaffaqiyatli yakunlandi, deb xabar beradi shahar Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
2025-yil 25-iyul kuni soat taxminan 10:30 da Toshkent shahrining Favqulodda vaziyatlar boshqarmasiga daraxtlarning yonishi haqida xabar kelib tushdi. Hodisa Yakkasaroy tumani, Yunus Rajabiy ko‘chasidagi 72-uy yaqinida sodir bo‘ldi.
Voqea joyiga yetib borish uchun olti daqiqa ichida yong‘in-qutqaruv bo‘linmalari yuborildi va o‘tni o‘chirish ishlari boshlandi. Yong‘in o‘chirish bo‘yicha tezkor choralar natijasida soat 10:42 da yong‘in to‘liq bartaraf etildi.
Yong‘in oqibatida hech kim jarohat olmadi. O‘t natijasida yetti dona qarag‘ay daraxti deyarli butunlay yo‘q qilindi.
Hozirda yong‘in sabablari aniqlanmoqda. Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi fuqarolardan ehtiyotkorlikni oshirishni va tabiatni asrashni so‘ramoqda.

В Якасарое быстро ликвидировали пожар в дереве
В Ташкенте, в районе Яккасарай, успешно завершены работы по тушению пожара, сообщает городское управление по чрезвычайным ситуациям. Об этом сообщает Upl.uz.
25 июля 2025 года в 10:30 в управление по чрезвычайным ситуациям Ташкента поступило сообщение о возгорании деревьев. Инцидент произошел рядом с домом 72 по улице Юнус Раджабий в районе Яккасарай.
Для того чтобы добраться до места происшествия, пожарно-спасательные подразделения были направлены в течение шести минут, и начались работы по тушению пожара. В результате оперативных мер по тушению пожара в 10:42 пожар был полностью ликвидирован.
В результате пожара никто не пострадал. В результате возгорания было практически полностью уничтожено семь сосен.
В настоящее время устанавливаются причины пожара. Управление по чрезвычайным ситуациям призывает граждан повышать осторожность и заботиться о природе.