Toshkentda Spark haydovchisi halok bo‘ldi
Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasining Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi matbuot xizmatidan ma’lum qilinishicha, 26 iyul kuni soat 01:00 larda Shayxontohur tumanidagi Nurafshon ko‘chasida yo‘l-transport hodisasi yuz berdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
2005 yilda tug‘ilgan “Spark” rusumli avtomobil haydovchisi boshqaruvni yo‘qotib, yo‘lning ajratuvchi qismida o‘rnatilgan yoritish ustuniga urilgan. Hodisa natijasida haydovchi olgan jarohatlari og‘ir bo‘lib, voqea joyida vafot etdi.
Uning yonidagi yo‘lovchi, 2004 yilda tug‘ilgan shaxs, zudlik bilan tibbiy yordamga muhtoj bo‘ldi. Ushbu holat bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi, 2-qismi bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Hozirda tergov harakatlari davom etmoqda. Yo‘l harakati xavfsizligiga rioya qilish barcha haydovchilar uchun muhimligini yana bir bor ta’kidlaymiz.

В Ташкенте погиб водитель Spark
По информации пресс-службы Управления безопасности дорожного движения Главного управления внутренних дел города Ташкента, 26 июля в 01:00 на улице Нурафшон в районе Шайхонтохур произошло дорожно-транспортное происшествие. Об этом сообщает Upl.uz.
Водитель автомобиля марки "Spark", родившийся в 2005 году, потерял управление и врезался в установленную на разделительной части дороги опору освещения. В результате происшествия водитель получил тяжелые травмы и скончался на месте.
Его пассажир, лицо, родившееся в 2004 году, срочно нуждался в медицинской помощи. По данному факту возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В настоящее время продолжаются следственные действия. Еще раз подчеркиваем важность соблюдения безопасности дорожного движения для всех водителей.