Samarqandda mashhur xonanda o‘ldirildi
Samarqand viloyatining Toyloq tumanida 26 iyul kuni fojiali voqea yuz berdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Mashhur xonanda Zeboyi Jahon (Zebiniso Nosirova) hayotdan ko‘z yumdi. Hodisaning holati qotillik ehtimolini ko‘rsatmoqda.
Bu haqda Milliy TV telekanalining Millar dasturida ma’lumot berildi. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, 33 yoshli ayolning o‘limida asosiy gumonlanuvchi uning eri hisoblanadi.
Ayolning uyiga bolalarini ko‘rishga kelgan er bilan o‘rtalarida janjal kelib chiqqan. Taxminlarga ko‘ra, u rafiqasini qo‘llari bilan bo‘g‘ib o‘ldirgan.
Ayol voqea joyida vafot etgan. Halok bo‘lgan ayolning yaqinlari bu voqeadan juda afsusda.
Zeboyi Jahonning akasi avval xotini, keyin esa onasidan voqea haqida eshitgan. U o‘zining chuqur qayg‘usi va noroziligini bildirdi hamda singlisi uch farzandning onasi bo‘lib, bunday taqdirga loyiq emasligini ta’kidladi.
Oila jinoyatchiga nisbatan eng qat’iy jazoni talab qilmoqda. Bosh prokuratura ma’lumotiga ko‘ra, 32 yoshli erkak qasddan qotillik gumoni bilan ushlangan.
Unga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 97-moddasi 1-qismi bo‘yicha jinoiy ish qo‘zg‘atilgan. Hodisaning barcha tafsilotlarini aniqlash va jinoyatning to‘liq rasmiy holatini o‘rganish uchun tergov ishlari davom etmoqda.

В Самарканде был убит известный певец
Известная певица Зебойи Жахон (Зебинисо Носирова) ушла из жизни. Обстоятельства происшествия указывают на вероятность убийства.
Об этом сообщила программа "Миллар" на Национальном телевидении. Согласно предварительной информации, основным подозреваемым в смерти 33-летней женщины является ее муж.
Ссора произошла между мужем, который пришел домой увидеть детей, и женой. По предположениям, он задушил свою супругу руками.
Женщина скончалась на месте происшествия. Близкие погибшей женщины очень огорчены этой трагедией.
Брат Зебойи Жахон сначала узнал о происшествии от жены, а затем от матери. Он выразил свою глубокую скорбь и недовольство, отметив, что его сестра, будучи матерью троих детей, не заслуживает такой судьбы.
Семья требует самого строгого наказания для преступника. По данным Генеральной прокуратуры, 32-летний мужчина задержан по подозрению в умышленном убийстве.
В отношении него возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 97 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Ведется расследование для выяснения всех деталей происшествия и изучения полной официальной картины преступления.