Bostanliqdagi o‘rmon yong‘ini lokalizatsiya qilindi
O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi matbuot xizmatidan ma’lum qilinishicha, 31 iyul kuni soat 13:00 atrofida Toshkent viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasiga Bostanliq tumanidagi o‘rmon xo‘jaligi hududida yong‘in haqida xabar kelib tushdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Yong‘in "Burchmullo" o‘rmon xo‘jaligi hududida, aynan MChJ "Burchmullo" hududida quruq o‘tlarning yonishi sababli yuzaga kelgan. Voqea joyiga Toshkent viloyati yong‘in-qutqaruv bo‘linmalari xodimlari darhol yuborildi.
Hozirda ular o‘rmon xo‘jaligi xodimlari bilan birgalikda ochiq maydondagi yong‘inni o‘chirish ishlari bilan shug‘ullanmoqda. Soat 16:41 da yong‘in lokalizatsiya qilindi.

Лесной пожар в Бостанлыке локализован
По информации пресс-службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан, 31 июля около 13:00 в Управление по чрезвычайным ситуациям Ташкентской области поступило сообщение о пожаре на территории лесного хозяйства Бостанлыкского района. Об этом сообщает Upl.uz.
Пожар возник на территории лесного хозяйства "Бурчмулло", а именно в районе ООО "Бурчмулло", из-за горения сухой травы. На место происшествия незамедлительно были направлены сотрудники пожарно-спасательных подразделений Ташкентской области.
В настоящее время они совместно с работниками лесного хозяйства занимаются тушением открытого пламени. В 16:41 пожар был локализован.