Sankt-Peterburgda homilador qiz fojiali tug‘ruq boshladi
Sankt-Peterburgning Moskovskiy tumanidagi Vitebskiy prospektda joylashgan bir gaz quyish shoxobchasida fojiali voqea yuz berdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
O‘zbekiston fuqarosi, 17 yoshli qiz, homiladorlikning 24-haftasida bo‘lib, umrga kelmagan chaqaloqni dunyoga keltirdi. Bu haqda Sankt-Peterburgning asosiy shahar telekanali bo‘lgan 78.ru xabar berdi.
Voqea 2-avgust kechasi sodir bo‘ldi. Qiz to‘satdan o‘zini yomon his qila boshladi va tug‘ruq to‘g‘ridan-to‘g‘ri gaz quyish shoxobchasining hojatxonasida boshlandi.
Hodisa joyiga yetib kelgan tibbiyot xodimlari chaqaloqning vafot etganini tasdiqladi. Qiz shoshilinch ravishda tug‘ruq uyiga olib ketilib, unga zarur tibbiy yordam ko‘rsatildi.
Hodisa joyiga tezda politsiya va tergovchilar kelib, fojianing barcha tafsilotlarini aniqlash ustida ishlamoqda. Tug‘ruq qilgan qizning ota-onasi politsiya bo‘limiga olib borilib, so‘roq qilindi.

В Санкт-Петербурге беременная девушка начала трагические роды
В одном из автозаправочных комплексов, расположенном на Витебском проспекте в Московском районе Санкт-Петербурга, произошел трагический инцидент. Об этом сообщает Upl.uz.
Гражданка Узбекистана, 17-летняя девушка, находясь на 24-й неделе беременности, родила мертворожденного ребенка. Об этом сообщает главный городской телеканал Санкт-Петербурга 78.ru.
Инцидент произошел 2 августа ночью. Девушка внезапно начала чувствовать себя плохо, и роды начались прямо в туалете автозаправочной станции.
Прибывшие на место происшествия медицинские работники подтвердили смерть ребенка. Девушку срочно доставили в родильный дом, где ей была оказана необходимая медицинская помощь.
На место происшествия быстро прибыли полиция и следователи, которые работают над выяснением всех деталей трагедии. Родители роженицы были доставлены в полицейский участок для допроса.