Mirobodda Mangal Festdagi janjal uchun qamoq jazosi
Toshkent shahrining Mirobod tuman sudi “Mangal Fest” festivalida yuzaga kelgan janjal bo‘yicha ishni ko‘rib, qaror chiqardi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Jinoyatga aralashgan oltita shaxs ma’muriy huquqbuzarliklar — mayda bezorilik va huquqni muhofaza qilish organlari xodimlarining qonuniy talablariga bo‘ysunmaslikda aybli deb topildi. Har biriga besh sutka ma’muriy qamoq jazosi tayinlandi.
Qo‘lga olinganlardan biri bergan izohda, janjal tanishlar o‘rtasida tushunmovchilik sabab yuzaga kelgani bildirildi. Milliy gvardiya xodimlari va boshqa huquqni muhofaza qiluvchi organlar o‘z vaqtida aralashgani tufayli vaziyatning yanada keskinlashuvi oldi olindi.
Sudning bu qarori jamoat tartibini ta’minlash va qonun oldida barqarorlikni saqlashga qaratilgan. Ushbu holat fuqarolarning qonunlarga rioya qilishining muhimligini yana bir bor eslatadi.

В Мирободе тюремное наказание за конфликт на Мангаль Фест
Суд Мирободского района города Ташкента рассмотрел дело о беспорядках на фестивале "Mangal Fest" и вынес решение. Об этом сообщает Upl.uz.
Шестеро лиц, участвовавших в преступлении, были признаны виновными в административных правонарушениях — мелком хулиганстве и неповиновении законным требованиям сотрудников правоохранительных органов. Каждому из них назначено пять суток административного ареста.
Один из задержанных в своем комментарии сообщил, что беспорядки возникли из-за недопонимания между знакомыми. Благодаря своевременному вмешательству сотрудников Национальной гвардии и других правоохранительных органов удалось предотвратить дальнейшую эскалацию ситуации.
Это решение суда направлено на обеспечение общественного порядка и поддержание стабильности перед законом. Данный случай еще раз напоминает гражданам о важности соблюдения законов.