Korporatsiya rahbari Jon Yon Ki issiqlik ta’minoti sohasidagi ilg‘or va atrof-muhitga zarar yetkazmaydigan texnologiyalarni bo‘lishishga tayyor ekanligini ta’kidladi. O‘zbekiston elchisi Alisher Abdusalomov bilan uchrashuvda KDHC prezidenti Jon Yon Ki yangi Toshkentda issiqlik ta’minoti tizimini rivojlantirishda yordam berishga tayyorligini bildirdi.
U ekologik toza K-Heating texnologiyasini joriy etishni taklif qildi hamda koreys tajribasini o‘rtoqlashishga tayyor ekanini ma’lum qildi. KDHC O‘zbekistonga mo‘ljallangan loyiha guruhini shakllantirib, mavjud issiqlik ta’minoti infratuzilmasini modernizatsiya qilish bo‘yicha maslahatlar o‘tkazdi.
Korporatsiyaning yaqin rejalarida o‘zbekistonlik mutaxassislarga mo‘ljallangan o‘quv dasturini ishga tushirish ko‘zda tutilgan. Jon Yon Ki shuningdek, koreys kompaniyalariga mamlakat energiya bozoriga kirishda elchixonaning ko‘mak berishini so‘radi.
Uchrashuv davomida O‘zbekiston elchisi KDHC boshqaruv markazi va Pangyoda joylashgan issiqlik elektr stansiyasiga tashrif buyurib, ularning faoliyati bilan yaqindan tanishdi.

KDHC развивает тепловую систему в новом Ташкенте
Корейская корпорация централизованного теплоснабжения KDHC сообщила о своем интересе к реализации проекта K-Heating в новом Ташкенте. Об этом сообщает Upl.uz.
Руководитель корпорации Чон Ён Ки подчеркнул, что они готовы делиться передовыми и экологически чистыми технологиями в области теплоснабжения. На встрече с послом Узбекистана Алишером Абдусаломовым президент KDHC Чон Ён Ки заявил о готовности помочь в развитии системы теплоснабжения в новом Ташкенте.
Он предложил внедрить экологически чистую технологию K-Heating и сообщил о готовности поделиться корейским опытом. KDHC сформировала проектную группу для Узбекистана и провела консультации по модернизации существующей инфраструктуры теплоснабжения.
В ближайших планах корпорации предусмотрено запуск учебной программы для узбекских специалистов. Чон Ён Ки также попросил посольство помочь корейским компаниям войти на энергетический рынок страны.
Во время встречи посол Узбекистана посетил управляющий центр KDHC и теплоэлектростанцию, расположенную в Пангё, и ознакомился с их деятельностью.