Axborot-24 dasturida Toshkentda bo‘lib o‘tgan jahon yulduzi Jennifer Lopesning konserti haqida reportaj namoyish etildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Konsertga jami 25 mingta chipta sotilgan bo‘lib, ularning 68 foizini asosan Rossiya va Qozog‘iston fuqarolari xarid qilgan. Chiptalarning narxi 1 milliondan 4,2 million so‘mgacha farq qilgan.
O‘rtacha narx hisobiga ko‘ra, konsertdan tushgan daromad 65 milliard so‘mni tashkil etgan. E’tiborli jihati shundaki, yangiliklar dasturida faqat eng oddiy yoki qisqartirilgan konsert tasvirlari namoyish etilgan.
Shunday bo‘lsa-da, konsertning katta qiziqish bilan o‘tkazilgani va ko‘plab tomoshabinlarni jalb qilgani aniqlandi. Ushbu voqea poytaxt madaniy hayotida muhim ahamiyatga ega bo‘ldi.

Дженнифер Лопес дала большой концерт в Ташкенте
В программе «Axborot-24» был показан репортаж о концерте мировой звезды Дженнифер Лопес, который прошел в Ташкенте. Об этом сообщает Upl.uz.
Всего было продано 25 тысяч билетов, из которых 68 процентов приобрели граждане России и Казахстана. Цены на билеты варьировались от 1 миллиона до 4,2 миллиона сумов.
По среднему расчету, доход от концерта составил 65 миллиардов сумов. Примечательно, что в новостной программе были показаны только самые простые или сокращенные изображения концерта.
Тем не менее, было установлено, что концерт прошел с большим интересом и привлек множество зрителей. Это событие стало важным моментом в культурной жизни столицы.