Rossiyalik kompaniya o‘zbek mutaxassislarini ishga oladi
Rossiya kompaniyasi «Indyushkin dvor», Rostov viloyatida joylashgan, O‘zbekistondan yangi mutaxassislarni jalb qilish orqali xodimlar sonini sezilarli darajada oshirishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda «Dunyo» axborot agentligi xabar berdi. Hozirgi vaqtda korxonada 150 nafar xorijiy xodim ishlamoqda, ulardan 26 nafari O‘zbekiston fuqarolaridir.
Kompaniya faoliyatini kengaytirish bilan bog‘liq holda yana taxminan 100 kishi ishga qabul qilinishi zarur. «Indyushkin dvor» rahbariyati o‘zbekistonliklarning kasbiy malakasi va mehnatsevarligini yuqori baholagan holda doimiy hamkorlik o‘rnatishni taklif etdi.
Rostovdagi O‘zbekiston Bosh konsulxonasi vakillari esa ishga joylashish tartiblari bo‘yicha barcha zarur ma’lumotlarni taqdim etib, hujjatlar ro‘yxatini o‘z ichiga olgan kelishuv loyihasini topshirdi. «Indyushkin dvor» turkiya go‘shti ishlab chiqarish bo‘yicha yirik kompaniyalardan biri bo‘lib, mahsulotlarini 18 ta davlatga, jumladan O‘zbekistonga ham yetkazib beradi.

Российская компания нанимает узбекских специалистов
Российская компания «Индюшкин двор», расположенная в Ростовской области, планирует значительно увеличить число сотрудников, привлекая новых специалистов из Узбекистана. Об этом сообщает Upl.uz.
Об этом сообщило информационное агентство «Дунё». В настоящее время в компании работают 150 иностранных сотрудников, из которых 26 являются гражданами Узбекистана.
В связи с расширением деятельности компании необходимо принять еще примерно 100 человек на работу. Руководство «Индюшкиного двора» предложило установить постоянное сотрудничество, высоко оценив профессиональную квалификацию и трудолюбие узбеков.
Представители Узбекского генерального консульства в Ростове предоставили всю необходимую информацию по процедурам трудоустройства и передали проект соглашения, включающий список документов. «Индюшкин двор» является одной из крупных компаний по производству турецкого мяса и поставляет свою продукцию в 18 стран, включая Узбекистан.