Buxoroda yo‘l qoidasini buzgan haydovchi jarimaga tortildi
Ichki ishlar vazirligi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi matbuot xizmatida ma’lumot berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda yo‘l harakati qoidalarining jiddiy buzilishi aks etgan videorolik tarqaldi. Hodisa Buxoro viloyatida yuz berdi.
"Matiz" rusumli avtomobil haydovchisi bayram tadbirlari vaqtida "Mishka Teddy" kostyumidagi va "Elvin va bo‘rondiklar" filmi qahramonlari kiyimidagi animatorlarni xavfli tarzda tashiyotgan edi. Ularning biri transport vositasining ustida joylashgan edi.
Ko‘rinishidan, fuqarolar bolalarining tug‘ilgan kunini nishonlashayotgan edi. Shu tariqa, qoidabuzar shaxs aniqlanib, hududiy Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasiga chaqirildi.
Undan ma’muriy javobgarlik ko‘rilib, avtomobil jarima maydonchasiga joylashtirildi. Boshqarma vakillari yo‘l va avtomobillar o‘yinchoq emasligini ta’kidladi.
Yo‘l harakati qoidalarining har qanday buzilishi og‘ir oqibatlarga olib kelishi mumkin. Har bir haydovchi va yo‘l foydalanuvchisi o‘z xavfsizligini birinchi o‘ringa qo‘yishi zarur.

В Бухаре водитель, нарушивший правила дорожного движения, был оштрафован
В пресс-службе Главного управления безопасности дорожного движения Министерства внутренних дел сообщили об этом. Об этом сообщает Upl.uz.
В социальных сетях распространилось видео с серьезным нарушением правил дорожного движения. Событие произошло в Бухарской области.
Водитель автомобиля марки "Матиз" во время праздничных мероприятий опасно перевозил аниматоров в костюмах "Мишка Тедди" и героев фильма "Элвин и бурундуки". Один из них находился на крыше транспортного средства.
По всей видимости, граждане отмечали день рождения своих детей. Таким образом, нарушитель был выявлен и вызван в территориальное управление безопасности дорожного движения.
В отношении него было применено административное наказание, автомобиль помещен на штрафную стоянку. Представители управления подчеркнули, что дорога и автомобили — не игрушки.
Любое нарушение правил дорожного движения может привести к серьезным последствиям. Каждый водитель и участник дорожного движения должен ставить свою безопасность на первое место.