Jizzax viloyati Majburiy ijro byurosi tomonidan noqonuniy qurilmalarni buzish ishlari olib borilayotgani haqida press-xizmat xabar berdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Paxtakor tumani Majburiy ijro byurosi tomonidan noqonuniy qurilmalarni buzishga qaratilgan bir qator tadbirlar amalga oshirilmoqda. Ushbu ishlar bo‘yicha ijro hujjatlarini tuman davlat kadastr agentligi taqdim etgan va tegishli arizalar sudga yuborilgan.
So‘nggi yetti oy ichida tuman Majburiy ijro byurosiga sud qarori asosida noqonuniy qurilmalarni buzish bilan bog‘liq 150 dan ortiq ijro hujjatlari kelib tushgan. Shulardan 63 ta ijro hujjatlari to‘liq bajarilgan.
Shuningdek, 51 nafar qarzdorga ogohlantirish berilgan. Bu tadbirlar qonuniylikni ta’minlash va hududni tartibga solish maqsadida amalga oshirilmoqda.
Majburiy ijro byurosi tomonidan qonuniy hujjatlarga muvofiq choralar ko‘rilmoqda va noqonuniy qurilmalar buzilmoqda.

В Джизаке продолжается снос незаконных сооружений
Пресс-служба сообщила, что Управление принудительного исполнения Джизакской области проводит работы по сносу незаконных сооружений. Об этом сообщает Upl.uz.
Как стало известно, Управление принудительного исполнения Пахтакорского района осуществляет ряд мероприятий, направленных на снос незаконных сооружений. По этим делам исполнительные документы предоставлены районным агентством государственного кадастра и соответствующие заявления направлены в суд.
За последние семь месяцев в Управление принудительного исполнения района поступило более 150 исполнительных документов, связанных со сносом незаконных сооружений на основании судебных решений. Из них 63 исполнительных документа выполнены полностью.
Кроме того, 51 должнику были вынесены предупреждения. Эти мероприятия проводятся с целью обеспечения законности и упорядочивания территории.
Управление принудительного исполнения принимает меры в соответствии с законными документами и сносит незаконные сооружения.