Samarqandda yo‘l qoidasini qo‘pol buzgan haydovchi jarimaga tortildi
Samarqand viloyati IIB YHXB matbuot xizmatining xabar berishicha, yo‘l harakati qoidalarini jiddiy buzgan haydovchiga nisbatan chora ko‘rilgan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda "Honda" avtomobilining yo‘l harakati qoidalarini qo‘pol ravishda buzganligi aks etgan video tarqaldi. Haydovchi tartibsiz poyezd o‘tish joyida yo‘lovchilarni o‘tkazmay, ularga yaqin yurib xavfli vaziyat yuzaga keltirdi.
Ushbu voqea paytida yo‘lni onasi va bolasi kesib o‘tgan bo‘lib, ular oxirgi daqiqada baxtsiz hodisadan qochgan. Hodisa Samarqand shahridagi Narpay ko‘chasida sodir bo‘lgan.
Ushbu holat yuzasidan tergov tadbirlari o‘tkazilib, qoidabuzar shaxs aniqlandi. Unga Ma’muriy javobgarlik kodeksining tegishli moddasi bo‘yicha bayonnoma rasmiylashtirildi va uning avtomobili jarima maydonchasiga joylashtirildi.
Bu kabi holatlar yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlashda jiddiy nazorat o‘rnatilishi zarurligini ko‘rsatadi. Davlat organlari yo‘l harakati qoidalariga rioya etilishini qat’iy nazorat qilib boradi.

В Самарканде водитель, грубо нарушивший правила дорожного движения, был оштрафован
По сообщению пресс-службы УГИБДД Самаркандской области, в отношении водителя, серьезно нарушившего правила дорожного движения, были приняты меры. Об этом сообщает Upl.uz.
В социальных сетях распространилось видео, на котором автомобиль "Honda" грубо нарушает правила дорожного движения. Водитель не пропустил пассажиров на нерегулируемом железнодорожном переезде, приблизился к ним и создал опасную ситуацию.
В момент происшествия дорогу переходили мать с ребенком, которые в последний момент избежали несчастного случая. Инцидент произошел на улице Нарпай в городе Самарканд.
По данному факту были проведены следственные мероприятия, нарушитель установлен. В отношении него составлен протокол по соответствующей статье Кодекса об административной ответственности, а его автомобиль помещен на штрафную стоянку.
Подобные случаи показывают необходимость строгого контроля для обеспечения безопасности дорожного движения. Государственные органы будут строго контролировать соблюдение правил дорожного движения.