Toshkent teleminorasi yangi LED-ekran bilan yangilandi
Toshkent teleminorasi yuzasiga yangi LED-panellar o‘rnatildi, bu uning ko‘rinishini tubdan o‘zgartirdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Kecha kechqurun yangi ekranlarda katta o‘lchamdagi O‘zbekiston bayrog‘i namoyish etildi. Ehtimol, bu o‘zbek xalqining 1-sentabrda nishonlanadigan Mustaqillik kuni munosabati bilan qilindi.
Shahar ko‘chalarida davlat bayroqlari osildi, markaziy yo‘l ustunlarida esa yorqin yoritilgan inshootlar paydo bo‘ldi. Teleminoradagi LED-ekranlarga ijtimoiy tarmoqlarda turlicha munosabat bildirildi.
Yangi o‘zgarish tarafdorlari buni shaharni zamonaviy ko‘rinishga olib keluvchi omil deb hisoblaydi va teleminorani poytaxtning yanada ko‘zga ko‘ringan ramziga aylantiradi, deb ta’kidlaydi. Aksincha, tanqidchilar LED-panellar minoraning arxitektura uyg‘unligini buzadi va uning ko‘rinishi didsizligini ta’kidlab, dizaynni ma’qullamaydi.

Ташкентская телебашня обновлена новым LED-экраном
На поверхность Ташкентской телебашни установлены новые LED-панели, что кардинально изменило её внешний вид. Об этом сообщил Upl.uz.
Вчера вечером на новых экранах был показан большой флаг Узбекистана. Возможно, это было сделано в честь Дня независимости, который узбекский народ отмечает 1 сентября.
На улицах города были развешены государственные флаги, а на центральных столбах появились ярко освещённые сооружения. В социальных сетях по поводу LED-экранов на телебашне высказались разные мнения.
Сторонники новых изменений считают это фактором, который придаёт городу современный облик и делает телебашню ещё более заметным символом столицы. Напротив, критики утверждают, что LED-панели нарушают архитектурную гармонию башни и подчёркивают безвкусность её внешнего вида, не одобряя дизайн.