Yangi o‘quv yili 2 sentyabrda boshlanadi
O‘zbekiston Respublikasidagi barcha umumta’lim maktablarida yangi o‘quv yili 2 sentyabr, seshanba kuni boshlanadi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi matbuot xizmati ma’lum qildi. Yangi o‘quv yilining birinchi darsi “Vatan uchun, millat uchun, xalq uchun!” shiori ostida o‘tkaziladi.
Ushbu dars “Kelajak soati” mavzusida bo‘lib, o‘quvchilarga milliy g‘oya va vatanparvarlik ruhini singdirishga qaratilgan. Shuningdek, 738 mingdan ortiq birinchi sinf o‘quvchilariga Prezident sovg‘asi taqdim etiladi.
Sovg‘a 12 xil maktab anjomlaridan iborat bo‘lib, yosh o‘quvchilarning maktab hayotini yanada qulay va maroqli qilishga xizmat qiladi. Bu tadbirlar yangi o‘quv yilini mazmunli boshlash va ta’lim sifatini oshirishga qaratilgan.

Новый учебный год начинается 2 сентября
Во всех общеобразовательных школах Республики Узбекистан новый учебный год начнется во вторник, 2 сентября. Об этом сообщил Upl.uz.
Об этом сообщил пресс-служба Министерства дошкольного и школьного образования Республики Узбекистан. Первый урок нового учебного года пройдет под девизом «Для Родины, для нации, для народа!»
Этот урок будет посвящен теме «Час будущего» и направлен на воспитание у учащихся национальной идеи и патриотического духа. Кроме того, более 738 тысяч первоклассников получат подарок от Президента.
Подарок состоит из 12 различных школьных принадлежностей и призван сделать школьную жизнь молодых учеников более удобной и приятной. Эти мероприятия направлены на содержательное начало нового учебного года и повышение качества образования.