Chilonzorda skuter va Nexia to‘qnashuvi yuz berdi
Toshkent shahar IIBB Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi matbuot xizmatidan olingan ma’lumotga ko‘ra, 26 avgust kuni soat taxminan 20:30 da Chilonzor tumani Seul ko‘chasida yo‘l-transport hodisasi yuz berdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Hodisa joyida skuter va Nexia-3 rusumli avtomobil to‘qnashdi. To‘qnashuv natijasida skuter haydovchisi bo‘lgan qiz jarohat oldi va unga birinchi tibbiy yordam ko‘rsatildi.
Mazkur holat yuzasidan ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan tergov harakatlari olib borilmoqda. Ba’zi manbalarda skuterda ikki nafar qiz bo‘lib, ularning ushbu transport vositasini ijaraga olgani haqida ma’lumotlar berilgan.
Hodisaning aniq sabablari va tafsilotlari tergov jarayonida aniqlanadi. Fuqarolardan yo‘l harakati qoidalariga qat’iy rioya qilishlari so‘raladi.

В Чилонзаре произошла авария с участием скутера и Nexia
По информации пресс-службы управления безопасности дорожного движения ГУВД города Ташкента, 26 августа примерно в 20:30 на улице Сеул в районе Чиланзар произошло дорожно-транспортное происшествие. Об этом сообщил Upl.uz.
На месте происшествия столкнулись скутер и автомобиль марки Nexia-3. В результате столкновения пострадала девушка, управлявшая скутером, ей была оказана первая медицинская помощь.
По данному факту сотрудники органов внутренних дел проводят следственные действия. По некоторым источникам, на скутере находились две девушки, которые арендовали данное транспортное средство.
Точные причины и детали происшествия будут установлены в ходе расследования. Гражданам настоятельно рекомендуется строго соблюдать правила дорожного движения.