Jizzaxda noqonuniy binolar majburiy buzilmoqda
Jizzax viloyati Majburiy ijro byurosi matbuot xizmati xabariga ko‘ra, noqonuniy qurilgan binolar majburiy tartibda buzilmoqda. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Jizzax viloyati Majburiy ijro byurosining hududiy boshqarmalari sud qarori asosida beshta noqonuniy qurilgan bino va inshootni buzdi. Ushbu binolar fuqarolar tomonidan ruxsatsiz qurilgan bo‘lib, sud qaroriga muvofiq, buzilish xarajatlari javobgar tomon hisobidan qoplanishi belgilangan.
Ijro harakatlari davomida qarzdorlarga barcha zarur ogohlantirishlar berildi. Shundan so‘ng, belgilangan tartibda guvohlar va vakolatli tashkilot vakillari ishtirokida buzish ishlari olib borildi.
Majburiy ijro byurosi noqonuniy qurilmalarni buzish bo‘yicha faol ishlarni davom ettiradi. Bu chora-tadbirlar qonun ustuvorligini ta’minlash va ijtimoiy tartibni saqlashga qaratilgan.

В Джизаке принудительно сносят незаконные здания
По сообщению пресс-службы Бюро принудительного исполнения Джизакской области, незаконно построенные здания сносятся принудительно. Об этом сообщает Upl.uz.
Территориальные управления Бюро принудительного исполнения Джизакской области по решению суда снесли пять незаконно построенных зданий и сооружений. Эти здания были построены гражданами без разрешения, и согласно решению суда, расходы на снос должны быть покрыты за счет ответственной стороны.
В ходе исполнительных действий должникам были даны все необходимые предупреждения. После этого снос проводился в установленном порядке с участием свидетелей и представителей уполномоченных организаций.
Бюро принудительного исполнения продолжит активную работу по сносу незаконных построек. Эти меры направлены на обеспечение верховенства закона и поддержание общественного порядка.