Toshkentda 15 millionlik noyob kvartira sotilmoqda
Toshkent shahrida Nest One osmono‘par binosida joylashgan noyob kvartira sotuvga qo‘yilgan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Uning narxi 15 million dollarni tashkil etadi. Kvartiraning umumiy maydoni 600 kvadrat metr bo‘lib, bu ko‘rsatkich shahar markazidagi eng qimmatbaho uy-joylardan biri hisoblanadi.
Ushbu ko‘chmas mulk bo‘yicha video muallifining fikricha, Toshkentdagi elit turar joy bozori asta-sekin Dubay darajasiga yaqinlashmoqda. Ko‘chmas mulk narxlarining oshishi va hashamatli loyihalarning paydo bo‘lishi shahar taraqqiyoti va boy investorlar uchun jozibadorligini ta’kidlaydi.
Ushbu kvartira oddiy uy emas, balki Toshkentning mintaqadagi moliyaviy va biznes markazi sifatidagi yangi mavqeining ramzidir. O‘zbekiston poytaxti elit ko‘chmas mulk bozorida tobora ko‘proq e’tibor qozonmoqda, biroq ko‘pchilik uchun bunday kvartirani sotib olish hanuz orzu bo‘lib qolmoqda.
Shunday qilib, Toshkent shahri zamonaviy va rivojlangan shahar sifatida o‘z o‘rnini mustahkamlashda davom etmoqda.

В Ташкенте продается уникальная квартира стоимостью 15 миллионов
В Ташкенте выставлена на продажу уникальная квартира, расположенная в небоскребе Nest One. Об этом сообщает Upl.uz.
Её цена составляет 15 миллионов долларов. Общая площадь квартиры — 600 квадратных метров, что делает её одной из самых дорогих жилых площадей в центре города.
По мнению автора видео о недвижимости, рынок элитного жилья в Ташкенте постепенно приближается к уровню Дубая. Рост цен на недвижимость и появление роскошных проектов подчеркивают развитие города и его привлекательность для состоятельных инвесторов.
Эта квартира — не просто жильё, а символ нового статуса Ташкента как финансового и бизнес-центра региона. Столица Узбекистана всё больше привлекает внимание на рынке элитной недвижимости, однако для многих покупка такой квартиры остаётся мечтой.
Таким образом, город Ташкент продолжает укреплять свои позиции как современный и развитый мегаполис.