Toshkentda maktablar yaqinida yo‘l tartibi o‘zgardi
Yangi o‘quv yili boshlanishi munosabati bilan Toshkent shahrida maktablar yaqinidagi transport harakati tartibi o‘zgarmoqda. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bolalarning xavfsizligini ta’minlash maqsadida, poytaxtning ichki hududlarida joylashgan ta’lim muassasalari atrofidagi ko‘chalar bir yo‘nalishga o‘tkaziladi. Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi zarur yo‘l belgilarini o‘rnatishni boshladi, bu belgilar haydovchilarni yangi tartib haqida ogohlantiradi.
Ushbu chora transport oqimini tartibga solishga va avariyalar xavfini kamaytirishga qaratilgan, ayniqsa, ota-onalar bolalarni olib kelib ketadigan vaqtlar — soat cho‘qqilarida. Shu bilan birga, yo‘l harakati xavfsizligini oshirish orqali maktab yaqinidagi muhit yanada tinch va xavfsiz bo‘lishi ta’minlanadi.

В Ташкенте изменился порядок дорожного движения возле школ
В связи с началом нового учебного года в городе Ташкенте изменяется порядок дорожного движения возле школ. Об этом сообщает Upl.uz.
С целью обеспечения безопасности детей улицы вокруг образовательных учреждений, расположенных в центральных районах столицы, будут переведены в одностороннее движение. Управление безопасности дорожного движения начало устанавливать необходимые дорожные знаки, которые предупредят водителей о новых правилах.
Эта мера направлена на регулирование транспортного потока и снижение риска аварий, особенно в часы пик, когда родители привозят и забирают детей. Кроме того, повышение безопасности дорожного движения обеспечит более спокойную и безопасную обстановку возле школ.