Andijonda shaxsiy janjalda fuqaro halok bo‘ldi
Andijon viloyati Ichki ishlar boshqarmasi matbuot xizmatidan olingan ma’lumotga ko‘ra, ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan xabar yuzasidan izoh berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
2024 yil 18 avgust kuni soat taxminan 00:05 da Izboskan tumani "Taraqqiyot" mahallasida yashovchi 1987 yilda tug‘ilgan fuqaro bilan "Mirzo Ulug‘bek" mahallasida yashovchi 1990 yilda tug‘ilgan fuqaro o‘rtasida uzoq vaqtdan beri mavjud bo‘lgan shaxsiy adovat sababli janjal yuz berdi. Ushbu janjal davomida 1987 yilda tug‘ilgan fuqaro ikkinchi ishtirokchini qo‘l va oyoqlari bilan turli tana qismlariga zarba berib, unga og‘ir tan jarohatlari yetkazdi.
Jarohatlangan shaxs shoshilinch tibbiy muassasaga ongisiz holatda yetkazilgan va ko‘rsatilgan tibbiy yordamga qaramay vafot etgan. Mazkur holat bo‘yicha jinoyat ishi O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi, 2-qismi — «Qasddan og‘ir tan jarohati yetkazish» bandi bo‘yicha qo‘zg‘atildi.

В Андижане в результате личной ссоры погиб гражданин
По информации пресс-службы Управления внутренних дел Андижанской области, был дан комментарий по поводу сообщения, распространенного в социальных сетях. Об этом сообщает Upl.uz.
18 августа 2024 года примерно в 00:05 в махалле "Тараккиёт" Избосканского района произошла ссора между гражданином 1987 года рождения, проживающим в этой махалле, и гражданином 1990 года рождения, проживающим в махалле "Мирзо Улугбек". Ссора возникла из-за давней личной вражды. В ходе конфликта гражданин 1987 года рождения нанес второму участнику множественные удары руками и ногами по различным частям тела, причинив тяжкие телесные повреждения.
Пострадавший был доставлен в экстренное медицинское учреждение в бессознательном состоянии и, несмотря на оказанную медицинскую помощь, скончался. По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 104, часть 2 Уголовного кодекса Республики Узбекистан — «Умышленное причинение тяжкого телесного повреждения».
Подозреваемому может быть назначено наказание в виде лишения свободы на срок от 5 до 8 лет. В настоящее время следственные действия продолжаются.