22 avgust kuni soat taxminan 02:00 atrofida Navoiy shahridagi "Ziyokor" mahallasida Karbomin tumani fuqarosi, 1994 yilda tug‘ilgan erkak restoran ichida ovqatlanish uchun kirgan. Hisob-kitob qilish maqsadida u o‘z do‘sti, 1995 yilda tug‘ilgan va Paralimpiya o‘yinlarining disk uloqtirish bo‘yicha ikki karra chempioni bo‘lgan shaxsga tegishli "Prezident sovg‘asi" yozuvi tushirilgan avtomobilga borib, pul olib kelmoqchi bo‘lgan.
Shu paytda restoranda ishlovchi, 2004 yilda tug‘ilgan xodim undan so‘z bilan tortishib qoldi. Alkogol ta’siri ostida bo‘lgan erkak xodimga jismoniy zarba berib, tan jarohati yetkazdi.
Avtomobil egasi vaziyatga o‘z vaqtida aralashib, do‘stini tinchlantirdi va jabrlangan shaxsga yordam berdi. Ushbu holat bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining "Huliganlik" moddasi 1-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.

В Навои ссора в ресторане может перерасти в преступление
По информации пресс-службы Главного управления внутренних дел Навоийской области, был дан комментарий по поводу видеозаписи, распространяемой в социальных сетях. Об этом сообщил Upl.uz.
22 августа около 02:00 в районе "Зийокор" города Навои гражданин Карбоминского района, мужчина 1994 года рождения, зашёл в ресторан, чтобы поесть. Для расчёта он решил пойти к своему другу, владельцу автомобиля с надписью "Подарок президента", который родился в 1995 году и является двукратным чемпионом Паралимпийских игр по метанию диска, чтобы взять деньги.
В это время сотрудник ресторана, родившийся в 2004 году, вступил с ним в словесную перепалку. Мужчина, находившийся под воздействием алкоголя, нанёс сотруднику телесные повреждения.
Владелец автомобиля своевременно вмешался в ситуацию, успокоил друга и оказал помощь пострадавшему. По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 1 части "Хулиганство" Уголовного кодекса Республики Узбекистан.