Andijon viloyati Majburiy ijro byurosi matbuot xizmati qarzdorning uyi sotuvga qo‘yilganini ma’lum qildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Izboskan tuman fuqarolik ishlari bo‘yicha sudining 21 yanvar kuni chiqarilgan ijro hujjatlariga asosan, yakka tartibdagi tadbirkordan AKB “Uzpromstroybank” oldidagi kredit qarzi undirib olinishi belgilangan. Qarzdorning umumiy qarzi 148,4 million so‘mni tashkil etadi.
Bir necha bor ogohlantirilishiga qaramay, qarzdor kredit bo‘yicha qarzni to‘lamagan. Shu sababli, Balykchi tumani “Qul” mahallasida joylashgan qarzdorning uyi musodara qilinib, onlayn-auksion orqali sotuvga qo‘yilgan.
Uyning boshlang‘ich narxi 175 million so‘m etib belgilangan. Uy sotilgach, qarzdor kredit bo‘yicha qarzi majburiy tartibda to‘liq yopiladi.
Ushbu choralar qarzdorlik muammosini hal etish va bankning moliyaviy manfaatlarini himoya qilish maqsadida amalga oshirilmoqda.

В Андижане дом должника был продан на онлайн-аукционе
Пресс-служба Управления принудительного исполнения Андижанской области сообщила о выставлении на продажу дома должника. Об этом сообщает Upl.uz.
На основании исполнительных документов Избосканского районного суда по гражданским делам от 21 января, с индивидуального предпринимателя должно быть взыскано кредитное задолженность перед АКБ «Узпромстройбанк». Общая задолженность должника составляет 148,4 миллиона сумов.
Несмотря на неоднократные предупреждения, должник не погасил кредитную задолженность. По этой причине дом должника, расположенный в махалле «Кул» Балыкчинского района, был конфискован и выставлен на продажу через онлайн-аукцион.
Начальная цена дома установлена в размере 175 миллионов сумов. После продажи дома задолженность должника по кредиту будет принудительно полностью погашена.