Angrenda 7 kishi halok bo‘lgan avtohalokat
Avvalroq Angrenda yuz bergan yirik yo‘l-transport hodisasi haqida xabar berilgandi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Toshkent–Osh xalqaro avtomobil yo‘lida bir nechta transport vositalari ishtirokida avtohalokat sodir bo‘ldi. Hodisa 7-sentyabr kuni soat taxminan 12:20 da yuz berdi.
Ichki ishlar organlaridan olingan ma’lumotlarga ko‘ra, Shacman rusumli yuk mashinasi, unda sement tashilayotgan va 44 yoshli haydovchi boshqaruvida bo‘lgan, boshqaruvni yo‘qotib, temiryo‘l o‘tish joyida to‘xtab turgan ikkita yuk mashinasi va beshta yengil avtomobilga urildi. Zarba natijasida yong‘in yuzaga keldi, ammo voqea joyiga yetib kelgan tezkor xizmatlar tomonidan tezda o‘chirilgan.
Ichki ishlar organlari o‘lim va jarohat olganlar soni haqida ma’lumot berdi. Hodisa joyida yetti kishi halok bo‘ldi.
Besh kishi shifoxonaga yotqizildi, yana to‘rt nafar ishtirokchi tibbiy yordam olib, uyiga yuborildi. Hozirgi vaqtda hukumat hodisaning sabablarini o‘rganish uchun komissiya tuzdi.

В Ангренде 7 человек погибли в автокатастрофе
Ранее сообщалось о крупном дорожно-транспортном происшествии, произошедшем в Ангрене. Об этом сообщил Upl.uz.
На международной автомобильной дороге Ташкент–Ош произошло ДТП с участием нескольких транспортных средств. Происшествие случилось 7 сентября примерно в 12:20.
По данным органов внутренних дел, грузовик марки Shacman, перевозивший цемент и управляемый 44-летним водителем, потерял управление и столкнулся с двумя грузовиками, остановившимися на железнодорожном переезде, а также с пятью легковыми автомобилями. В результате удара возник пожар, который был быстро потушен прибывшими оперативными службами.
Органы внутренних дел сообщили о числе погибших и пострадавших. На месте происшествия погибли семь человек.
Пять человек были госпитализированы, ещё четверо участников получили медицинскую помощь и были отпущены домой. В настоящее время правительство создало комиссию для расследования причин происшествия.