Gulistonda ikki avtomobil to‘qnashdi, jarohat yo‘q
Sirdaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi matbuot xizmatidan ma’lum qilinishicha, 2023 yil 6 sentabr kuni soat 16:30 atrofida Guliston shahridagi O‘zbekiston prospektida yo‘l-transport hodisasi yuz berdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
BYD Song rusumli avtomobil haydovchisi piyodani o‘tkazish maqsadida to‘xtab qolgan. Orqadan harakatlanayotgan Nexia-3 avtomobilining haydovchisi vaqtida to‘xtay olmagan va avtomobillar o‘zaro urishib ketgan.
Hodisaning asosiy sababi Nexia-3 haydovchisining xavfsiz masofani saqlamasligi bo‘lgan. Yuqoridagi yo‘l-transport hodisasida hech kim jarohat olmagan, faqat avtomobillarga texnik zarar yetgan.
Hozirda Guliston shahar IIB xodimlari voqea joyida tergov-surishtiruv ishlarini olib borayotgan bo‘lib, hodisaning barcha tafsilotlarini aniqlash va qonuniy qaror qabul qilish maqsadida ish olib bormoqda. Ichki ishlar organlari barcha haydovchilardan yo‘l harakati qoidalariga qat’iy rioya qilishni, yo‘llarda hushyor bo‘lishni so‘ramoqda.
Yo‘l harakati xavfsizligi qoidalariga amal qilish har bir haydovchi va piyoda uchun muhimdir, bu yo‘l-transport hodisalarining oldini olishga xizmat qiladi. Shuningdek, har doim xavfsiz masofani saqlash va yo‘l harakati sharoitlariga mos harakat qilish talab etiladi.

В Гулистане столкнулись два автомобиля, пострадавших нет
По информации пресс-службы управления безопасности дорожного движения Главного управления внутренних дел Сырдарьинской области, 6 сентября 2023 года около 16:30 на проспекте Узбекистан в городе Гулистан произошло дорожно-транспортное происшествие. Об этом сообщает Upl.uz.
Водитель автомобиля BYD Song остановился, чтобы пропустить пешехода. Водитель движущегося сзади автомобиля Nexia-3 не смог вовремя остановиться, и автомобили столкнулись.
Основной причиной происшествия стало несоблюдение безопасной дистанции водителем Nexia-3. В результате вышеуказанного ДТП никто не пострадал, повреждения получили только автомобили.
В настоящее время сотрудники Гулистанского городского УВД проводят следственные действия на месте происшествия с целью выяснения всех деталей и принятия законного решения. Органы внутренних дел призывают всех водителей строго соблюдать правила дорожного движения и быть внимательными на дорогах.
Соблюдение правил безопасности дорожного движения важно для каждого водителя и пешехода, это помогает предотвратить дорожно-транспортные происшествия. Также всегда необходимо соблюдать безопасную дистанцию и двигаться в соответствии с дорожными условиями.