Jizzaxda MChJ mulkiga soliq qarzi sababli musodara qo‘yildi
Jizzax Majburiy ijro byurosi matbuot xizmati xabariga ko‘ra, kompaniya binosiga soliq qarzi sababli musodara qo‘yilgan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Jizzax shahar Majburiy ijro byurosiga MChJ "W.S."dan 500 million so‘mlik soliq qarzini undirish bo‘yicha ijro ishi kelib tushgan. Majburiy ijro harakatlari davomida tashkilotning bank hisobvaraqlari hamda mol-mulkiga musodara qo‘yilgan.
Shuningdek, korxonaning ko‘chmas mulkiga ham musodara o‘rnatilgani ta’kidlanmoqda. Agar belgilangan qonuniy muddat ichida korxona o‘z hisobidan qarzni to‘lamasa, musodara qilingan barcha mol-mulk onlayn-auksion platformasi orqali sotuvga qo‘yiladi.
Savdodan tushgan mablag‘ to‘liq qarzni yopishga yo‘naltiriladi. Agar sotuvdan tushgan summa qarz miqdoridan oshsa, ortiqcha pul korxonaga qaytariladi.

В Джизаке произведен арест имущества ООО из-за налоговой задолженности
По сообщению пресс-службы Бюро обязательного исполнения Джизака, на здание компании наложен арест из-за налоговой задолженности. Об этом сообщил Upl.uz.
В Бюро обязательного исполнения города Джизак поступило исполнительное производство о взыскании налоговой задолженности в размере 500 миллионов сумов с ООО "W.S.". В ходе исполнительных действий были арестованы банковские счета и имущество организации.
Также отмечается, что на недвижимое имущество предприятия наложен арест. Если в установленный законом срок предприятие не погасит долг за счет собственных средств, все арестованное имущество будет выставлено на продажу через онлайн-аукцион.
Средства, вырученные от продажи, будут полностью направлены на погашение задолженности. Если сумма от продажи превысит размер долга, излишек будет возвращен предприятию.