Ijtimoiy tarmoqlarda rossiyalik ayolning Toshkentda yashash tajribasi haqida ochiqchasiga gapirgan videosi keng tarqaldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
U o‘zining poytaxtdagi yashash davrida duch kelgan asosiy kamchiliklarni sanab o‘tdi va oxir-oqibat O‘zbekistondan ketishga majbur bo‘lganini bildirdi. Ayol yarimtor yil davomida Toshkentda ko‘plab yorqin lahzalarni boshdan kechirganini, o‘zbek xalqining mehmondo‘stligi va hayotning mazmunidan bahramand bo‘lganini tan oldi.
Biroq, uning fikricha, bu go‘zal tasvirni jiddiy muammolar soya ostiga oldi. Eng asosiy sabab sifatida Toshkentdagi havoning yomon sifati ko‘rsatildi.
U nafas olish qiyinligidan shikoyat qildi. Shuningdek, tibbiyot sohasidagi holat ham qoniqarsiz ekanligi ta’kidlandi.
Mahalliy shifoxonada faqat bir kun qolishi uning bu sharoitlarga moslashishga tayyor emasligini anglatdi. Qattiq issiq yoz mavsumi ham katta sinov bo‘ldi.
Natijada, bu qiyinchiliklarga duch kelib, ayol quyoshli Toshkentdan xayrlashib, o‘z yurtiga qaytishga qaror qildi. Uning hikoyasi ko‘plab foydalanuvchilar tomonidan faol muhokama qilindi.
Ko‘pchilik aynan ekologiya va sog‘liqni saqlash sohasidagi o‘xshash muammolarni tasdiqladi. Ushbu voqea poytaxtdagi yashash sharoitlarini yaxshilash zaruratini yana bir bor ko‘rsatmoqda.

Российская женщина открыто высказала проблемы в Ташкенте
В социальных сетях широко распространилось видео, в котором российская женщина открыто говорит о своем опыте жизни в Ташкенте. Об этом сообщает Upl.uz.
Она перечислила основные недостатки, с которыми столкнулась за время своего проживания в столице, и в конечном итоге заявила, что была вынуждена покинуть Узбекистан. Женщина признала, что за полгода в Ташкенте пережила много ярких моментов и наслаждалась гостеприимством узбекского народа и смыслом жизни.
Однако, по ее мнению, эту красивую картину затенили серьезные проблемы. В качестве основной причины была указана плохое качество воздуха в Ташкенте.
Она пожаловалась на трудности с дыханием. Также было отмечено, что ситуация в области медицины также неудовлетворительна.
Оставшись в местной больнице всего на один день, это означало, что она не готова адаптироваться к таким условиям. Жаркое лето также стало большим испытанием.
В результате, столкнувшись с этими трудностями, женщина решила попрощаться с солнечным Ташкентом и вернуться на свою родину. Ее история активно обсуждалась многими пользователями.
Многие подтвердили именно схожие проблемы в области экологии и здравоохранения. Этот случай еще раз подчеркивает необходимость улучшения условий жизни в столице.