Yunusobod va Mirzo Ulug‘bekda elektr uzilishi bo‘ladi
Yunusobod va Mirzo Ulug‘bek tumanlarining ayrim mahallalarida tungi soatlar davomida elektr ta’minotida qisqa muddatli uzilishlar bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda Toshkent shahar elektr tarmoqlari matbuot xizmati xabar berdi. Xususan, 3 iyul kuni soat 23:00 dan 4 iyul soat 06:00 gacha Yunusobod tumanida «Ikarus» (110/10 kV) podstansiyasini modernizatsiya qilish ishlari olib boriladi.
Ushbu ishlar doirasida eskirgan uskunalar yangi zamonaviy jihozlar bilan almashtiriladi. Bu esa elektr ta’minotining ishonchliligini oshirish hamda yuklamani teng taqsimlash imkonini beradi.
Shu munosabat bilan «Sohibkor», «Oqtepa», «Obod» va «Akademiklar» mahallalarida qisqa muddatli elektr uzilishlari yuz beradi. Shuningdek, 4 iyul kuni Mirzo Ulug‘bek tumanining ayrim mahallalarida ham elektr ta’minotida vaqtinchalik uzilishlar bo‘lishi kutilmoqda.
Bu «Botanika» (110/35/6 kV) podstansiyasini modernizatsiya qilish bilan bog‘liq. Eskirgan uskunalar zamonaviylari bilan almashtiriladi, bu esa ta’minot ishonchliligini oshirishga xizmat qiladi.
Elektr ta’minoti soat 00:00 dan 03:00 gacha «Oqqo‘rg‘on», «Darkhon», «Mustaqillik» va «Mirzakalon Ismoiliy» mahallalarida uziladi. Fuqarolardan ushbu vaqt davomida elektr ta’minotida yuz berishi mumkin bo‘lgan noqulayliklarni oldindan tushunib, zarur ehtiyot choralarini ko‘rishlari so‘raladi.
Elektr ta’minotini yaxshilash va ishonchliligini oshirish maqsadida olib borilayotgan ishlar vaqtinchalik uzilishlarga sabab bo‘lmoqda. Tashrif buyuruvchilar va mahalliy aholi sabr-toqat ko‘rsatishlarini so‘raymiz.

В Юнусабаде и Мирзо-Улугбеке будет отключение электричества
В некоторых районах Юнусабада и Мирзо-Улугбека ожидаются кратковременные отключения электричества в ночные часы. Об этом сообщает Upl.uz.
Об этом сообщила пресс-служба Ташкентских электрических сетей. В частности, с 3 июля 23:00 до 4 июля 06:00 в районе Юнусабад будут проводиться работы по модернизации подстанции «Икарус» (110/10 кВ).
В рамках этих работ устаревшее оборудование будет заменено на новые современные устройства. Это повысит надежность электроснабжения и позволит равномерно распределить нагрузку.
В связи с этим в махаллях «Сохибкор», «Октепа», «Обод» и «Академиклар» произойдут кратковременные отключения электричества. Также 4 июля ожидаются временные отключения электроснабжения в некоторых районах Мирзо-Улугбека.
Это связано с модернизацией подстанции «Ботаника» (110/35/6 кВ). Устаревшее оборудование будет заменено на современные, что будет способствовать повышению надежности снабжения.
Электроснабжение будет отключено с 00:00 до 03:00 в махаллях «Оккургон», «Дархон», «Мустакиллик» и «Мирзакалон Исмоилий». Граждан просят заранее понять возможные неудобства в это время и принять необходимые меры предосторожности.
Работы, проводимые с целью улучшения и повышения надежности электроснабжения, приводят к временным отключениям. Мы просим посетителей и местное население проявить терпение.