Syerjio Gor tug‘ilgan joyini yashirishda gumon qilinmoqda
Syerjio Gor, Donald Tramp ma’muriyatining yuqori lavozimdagi xodimi, haqiqiy kelib chiqishini yashirish bilan bog‘liq mojaro markazida qoldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
U uzoq yillar davomida Maltada tug‘ilganini aytib kelgan bo‘lsa-da, Times of Malta nashrining tergovi uning 1986-yil 30-noyabrda Toshkentda tug‘ilgani haqida ma’lumot berdi. Jurnalistik ma’lumotlarga ko‘ra, Gorning onasi Liya Goroxovskaya 1994-yilda emigratsiya qilgan va Maltada o‘z biznesini ro‘yxatdan o‘tkazgan, o‘zini isroillik sifatida ko‘rsatgan.
Qiziqarli tomoni shundaki, Syerjio Gor 2021-yilda ko‘chmas mulk xarid qilish hujjatlarida o‘z tug‘ilgan joyi sifatida O‘zbekistonni ko‘rsatgan, bu esa uning ommaviy bayonotlari bilan ziddiyatda. Malta hukumati rasmiy tarzda Gorning orolda tug‘ilgani haqidagi ma’lumotlar o‘z ro‘yxatlarida mavjud emasligini tasdiqladi.
Savollarga javoban Syerjio Gor o‘zining Rossiyada tug‘ilmaganini aytdi, ammo aniq tug‘ilgan joyi haqida to‘g‘ridan-to‘g‘ri javob bermadi. Bu vaziyat Oq uyda savollarni keltirib chiqardi, ayniqsa u hanuzgacha maxfiy ma’lumotlarga doimiy kirish uchun zarur bo‘lgan SF-86 formasini taqdim etmaganligi fonida.

Сьерджио Гор подозревается в сокрытии места своего рождения
Сьерджио Гор, высокопоставленный сотрудник администрации Дональда Трампа, оказался в центре скандала, связанного с сокрытием своего истинного происхождения. Об этом сообщает Upl.uz.
Хотя он на протяжении многих лет утверждал, что родился на Мальте, расследование издания Times of Malta сообщило, что он родился 30 ноября 1986 года в Ташкенте. Согласно журналистским данным, мать Гора Лия Гороходская эмигрировала в 1994 году и зарегистрировала свой бизнес на Мальте, представляя себя как израильтянку.
Интересно, что в 2021 году Сьерджио Гор указал Узбекистан в документах на покупку недвижимости в качестве места своего рождения, что противоречит его публичным заявлениям. Правительство Мальты официально подтвердило, что у них нет данных о рождении Гора на острове.
В ответ на вопросы Сьерджио Гор заявил, что он не родился в России, однако не дал прямого ответа о своем точном месте рождения. Эта ситуация вызвала вопросы в Белом доме, особенно на фоне того, что он до сих пор не представил форму SF-86, необходимую для постоянного доступа к секретной информации.