Toshkentda o‘qituvchi pora bilan ushlangan
Davlat xavfsizlik xizmati matbuot xizmati xabariga ko‘ra, jinoyatchi ushlangan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Davlat xavfsizlik xizmati xodimlari va Bosh prokuratura huzuridagi Toshkent shahar boshqarmasi xodimlari hamkorlikda maxsus tezkor tadbir o‘tkazdi. Tadbir davomida Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti o‘qituvchisi qo‘lga olindi.
Jinoyatchi 4000 AQSh dollarini olgan paytda ushlangan. Ushbu pul evaziga u Toshkent shahrida yashovchi shaxsni o‘zining oliy ta’lim muassasasiga qabul qilishni va’da qilgan.
Rejani amalga oshirish uchun u yuqori martabali tanishlaridan yordam olmoqchi bo‘lgan. Mazkur holat yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.
Hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda. Bu boradagi qo‘shimcha ma’lumotlar keyinchalik e’lon qilinadi.
Davlat xavfsizlik xizmati va prokuratura organlari jinoyatchilikka qarshi kurashishda qat’iy choralar ko‘rmoqda. Odamlarning qonuniy huquqlari himoya qilinishi va adolat ta’minlanishi ustuvor vazifa hisoblanadi.

В Ташкенте учитель был задержан за взятку
По сообщению пресс-службы Государственной службы безопасности, преступник был задержан. Об этом сообщает Upl.uz.
Сотрудники Государственной службы безопасности и Управления прокуратуры города Ташкента совместно провели специальное оперативное мероприятие. В ходе мероприятия был задержан преподаватель Ташкентского государственного экономического университета.
Преступник был задержан в момент получения 4000 долларов США. За эти деньги он пообещал принять человека, проживающего в Ташкенте, в свое высшее учебное заведение.
Для реализации плана он собирался обратиться за помощью к своим высокопоставленным знакомым. По данному факту возбуждено уголовное дело.
В настоящее время проводятся следственные действия. Дополнительная информация будет опубликована позже.
Государственная служба безопасности и органы прокуратуры принимают решительные меры в борьбе с преступностью. Защита законных прав граждан и обеспечение справедливости являются приоритетными задачами.