Toshkent Aeroportining matbuot xizmati tomonidan ma’lum qilinishicha, 9 iyul kuni soat 07:00 larda Toshkent shahridagi Islom Karimov nomidagi xalqaro aeroportda bojxona nazorati vaqtida dori vositalarining noqonuniy kontrabandasiga yo‘l qo‘yilmasligi ta’minlandi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Hindistonning Dehli shahridan Toshkentga parvoz qilgan O‘zbekiston fuqarosi bojxona nazoratidan o‘tishda “qizil” yo‘lakni tanladi. Shunga qaramay, u bojxona xodimlaridan yashirin tarzda uch turdagi dori vositalarini, jumladan, Anastrozol tabletkalari va Klopidogrel tabletkalarini olib kirishga urindi.
Umumiy hisobda ushbu fuqaroning qo‘lidan 500 dona dori vositasi musodara qilindi. Hozirda mazkur holat yuzasidan tergov harakatlari olib borilmoqda.
Ushbu voqea bojxona nazoratining samaradorligini ta’minlash va mamlakatga noqonuniy dori vositalarining kirib kelishini oldini olishga qaratilgan choralarning muhimligini ko‘rsatadi.

В аэропорту Ташкента была изъята незаконная наркотика
По информации пресс-службы Ташкентского аэропорта, 9 июля в 07:00 в международном аэропорту имени Ислама Каримова в Ташкенте была обеспечена недопустимость незаконной контрабанды наркотических средств во время таможенного контроля. Об этом сообщает Upl.uz.
Гражданин Узбекистана, прилетевший из Дели, Индия, выбрал "красный" коридор при прохождении таможенного контроля. Тем не менее, он попытался тайно провезти три вида наркотических средств, включая таблетки Анастрозол и таблетки Клопидогрел.
В общей сложности у этого гражданина было изъято 500 единиц наркотических средств. В настоящее время проводятся следственные действия по данному делу.
Данный инцидент подчеркивает важность мер, направленных на обеспечение эффективности таможенного контроля и предотвращение ввоза незаконных наркотических средств в страну