Tadbirkor qarzini to‘lab kvartirani saqlab qoldi
Toshkent shahar Majburiy ijro byurosi matbuot xizmati xabariga ko‘ra, qarzdor hibsga olingan kvartira uchun barcha qarzini to‘lab berdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Toshkent shahar Majburiy ijro byurosiga Uchtepa tumanlararo fuqarolik ishlari sudi qarori kelib tushdi. Ushbu qarorga ko‘ra, “M.S.G.” nomli yakka tartibdagi tadbirkordan “Ipak Yo‘li” bankining Shayxontohur filiali foydasiga jami 185,5 million so‘mdan ortiq qarz undirildi.
Yakka tartibdagi tadbirkor qarzni o‘z vaqtida to‘lamagani sababli, uning Sergeli-5 massivida joylashgan kvartirasiga qarzni majburan undiruvchi sifatida hibs qo‘yildi. Uch oy davomida ogohlantirishlarga e’tibor bermagan tadbirkor oxir-oqibat qarzining to‘liq miqdorini to‘lab, to‘lovni tasdiqlovchi hujjat nusxasini poytaxt Majburiy ijro byurosiga taqdim etdi.

Предприниматель погасил долг и сохранил квартиру
По сообщению пресс-службы Ташкентского городского управления принудительного исполнения, должник полностью погасил все долги за квартиру, которая была арестована. Об этом сообщает Upl.uz.
В Ташкентское городское управление принудительного исполнения поступило решение Училинского межрайонного суда по гражданским делам. Согласно этому решению, с индивидуального предпринимателя с именем "М.С.Г." было взыскано более 185,5 миллионов сумов в пользу филиала банка "Ипак Йули" в Шайхонтохурском районе.
Из-за того, что индивидуальный предприниматель не погасил долг вовремя, его квартира, расположенная в массиве Сергели-5, была арестована в качестве меры принудительного взыскания. Предприниматель, который в течение трех месяцев игнорировал предупреждения, в конечном итоге полностью погасил сумму долга и представил копию документа, подтверждающего платеж, в столичное управление принудительного исполнения.