Kungradda 10 million so‘m pora olayotgan xodim ushlangan
Jinoyat ishlari bo‘yicha Departamentning matbuot xizmati xabariga ko‘ra, 10 million so‘m pora olayotgan shaxs ushlangan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Kungrad tuman bo‘limi xodimlari, xavfsizlik xizmatlari va ichki ishlar bo‘limi bilan hamkorlikda o‘tkazilgan maxsus operatsiya davomida tuman tibbiyot birlashmasi xodimi ushlandi. Ushbu shaxs 10 million so‘m avans olgan holda, boshqa fuqaroga mazkur tibbiyot muassasasida ishga joylashishda yordam berishni va’da qilgan.
U bu xizmat uchun umumiy hisobda 2500 AQSh dollari miqdorida pul olgan. Mazkur holat bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining “Firibgarlik” va “Pora berishda yordam berish” moddalariga asosan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Tergov jarayoni davom etmoqda. Ushbu holat davlat idoralaridagi korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha olib borilayotgan chora-tadbirlarning samaradorligini ko‘rsatadi.

В Кунградде задержан сотрудник, который получал взятку в 10 миллионов сумов
По сообщению пресс-службы Департамента уголовных дел, задержан человек, получающий взятку в 10 миллионов сумов. Об этом сообщает Upl.uz.
В ходе специальной операции, проведенной сотрудниками отдела Кунградского района, службами безопасности и внутренних дел, был задержан сотрудник районного медицинского объединения. Этот человек пообещал помочь другому гражданину устроиться на работу в данное медицинское учреждение, получив аванс в 10 миллионов сумов.
За эту услугу он получил в общей сложности 2500 долларов США. По данному факту возбуждено уголовное дело по статьям Уголовного кодекса Республики Узбекистан "Мошенничество" и "Содействие в даче взятки".
Следственные действия продолжаются. Этот случай демонстрирует эффективность проводимых мер по борьбе с коррупцией в государственных учреждениях.