Jizzaxda voyaga yetmagan marixuana bilan ushlangan
Jizzax viloyati IIB matbuot xizmati tomonidan xabar qilinishicha, voyaga yetmagan fuqaro marixuana saqlagani uchun ushlangan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
"Xavfsiz va sog‘lom mamlakat" oyligi doirasida Jizzax shahrining "Madaniyat" mahallasida shubhali shaxs to‘xtatilib, ichki ishlar bo‘limiga olib ketilgan. Surishtiruv davomida ushbu shaxsning 17 yoshda ekanligi aniqlangan.
Shaxsiy ko‘zdan kechirish jarayonida, guvohlar ishtirokida, uning 2000 so‘mlik banknotasida 1,42 gramm marixuana giyohvand moddasi topilib, olib qo‘yilgan. Mazkur holat bo‘yicha tegishli hujjatlar rasmiylashtirildi.

В Джизаке задержан несовершеннолетний с марихуаной
По информации пресс-службы УВД Джизакской области, несовершеннолетний гражданин был задержан за хранение марихуаны. Об этом сообщает Upl.uz.
В рамках месячника "Безопасная и здоровая страна" в районе "Культуры" города Джизака был остановлен подозрительный человек и доставлен в отдел внутренних дел. В ходе расследования было установлено, что этому человеку 17 лет.
В процессе личного досмотра, с участием свидетелей, в его банкноте номиналом 2000 сум было найдено и изъято 1,42 грамма наркотического вещества марихуаны. По данному факту были оформлены соответствующие документы.
В настоящее время проводятся следственные действия. Органы внутренних дел постоянно работают над обеспечением общественной безопасности.