Mashhur o‘zbek shoir va qo‘shiqchi Bahhtiyor Aliyev, sahnadagi nomi bilan Bahh Tee, yaqinda Samarqandga tashrif buyurdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda UPL muxbiri xabar berdi. Aliyev qadimiy shaharga Andrea Bocelli konserti uchun kelganini ma’lum qildi.
O‘zining Instagram sahifasida u shahar va konsert haqidagi taassurotlarini bo‘lishdi. Bahh Tee yozishicha, u konsertlar yoki sport tadbirlariga boshqa mamlakat va shaharlarni ko‘rish uchun borishni yaxshi ko‘radi.
Konsert faqat sabab bo‘lsa, eng muhimi bu yo‘lda birga bo‘lgan odamlar va birga o‘tkazilgan vaqt ekan. Andrea Bocellining Samarqanddagi konserti u uchun Toshkentdagi do‘stlariga tashrif buyurib, so‘ngra ikki kunlik sayohat qilish uchun ajoyib imkoniyat bo‘lgan.
U Registon maydonidagi konsert, Imom al-Buxoriy yodgorlik majmuasiga tashrif, shaharda avtobus sayohati va kechki salqin havoda samimiy suhbatlar haqida ta’rif berdi. Shuningdek, u Samarqandning tarixi haqida gapirib o‘tdi.
Samarqandning yoshi taxminan 3000 yil ekanini, har bir toshining tarixga boyligini ta’kidladi va shaharga kelganlar kamida 4-5 kun vaqt ajratishini maslahat berdi. Bahh Tee yoshlar orasida juda mashhur san’atkor hisoblanadi.
U rus tilida qo‘shiqlar kuylaydi va millionlab muxlisga ega. Shuningdek, u yosh san’atkorlarni muvaffaqiyatli tarzda prodyuserlik qiladi.

Bahh Tee на концерте Андреа Бочелли в Самарканде
Известный узбекский поэт и певец Бахтиёр Алиев, сценический псевдоним которого Bahh Tee, недавно посетил Самарканд. Об этом сообщил Upl.uz.
Об этом сообщил корреспондент UPL. Алиев сообщил, что приехал в древний город на концерт Андреа Бочелли.
В своем Instagram он поделился впечатлениями о городе и концерте. По словам Bahh Tee, он любит посещать другие страны и города именно ради концертов или спортивных мероприятий.
Концерт — лишь повод, главное — люди, которые были рядом в этом пути, и проведённое вместе время. Концерт Андреа Бочелли в Самарканде стал для него отличной возможностью навестить друзей в Ташкенте, а затем совершить двухдневное путешествие.
Он описал концерт на площади Регистан, посещение мемориального комплекса Имама аль-Бухари, автобусную экскурсию по городу и душевные беседы в прохладный вечер. Также он рассказал об истории Самарканда.
Он отметил, что возраст Самарканда составляет примерно 3000 лет, каждый камень города богат историей, и посоветовал тем, кто приезжает, выделять на город минимум 4-5 дней. Bahh Tee считается очень популярным артистом среди молодежи.
Он поёт песни на русском языке и имеет миллионы поклонников. Также он успешно занимается продюсированием молодых артистов.