Illumination va Nintendo kompaniyalari mashhur "Aka-uka Super Mario kinoda" multfilmining davomini taqdim etdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Yangi loyiha "The Super Mario Galaxy Movie" nomi bilan e’lon qilindi. Bu haqda Deadline nashri xabar berdi.
Multfilmdagi asosiy qahramonlarga yana Kris Pratt (Mario), Anya Teylor-Joy (Malika Pich), Charli Dey (Luiji), Jek Blek (Bouzer), Kigen-Maykl Ki (Toad) va Kevin Maykl Richardson (Kamek) ovoz beradi. Loyihaning rejissyorlari sifatida Aaron Xorvat va Mixael Yelenik tanlangan.
Ssenariyni esa Mett Fogel yozmoqda. Asl multfilm Mario va Luiidji ismli santexnik aka-ukalarning ertak olamidagi sarguzashtlarini ko‘rsatgan edi.
Yangi davomda esa qahramonlar koinotdagi yangi sinovlarga duch keladi. Filmning premyerasi 2026 yil 3 aprelda bo‘lib o‘tadi.
Eslatib o‘tish joizki, "Aka-uka Super Mario kinoda" multfilmi o‘tgan yilning eng muvaffaqiyatli loyihalaridan biri bo‘lib, 1,3 milliard dollar daromad keltirgan. Bu natija uning kino sanoatidagi o‘rnini yana bir bor tasdiqlaydi.

Объявлено о выходе нового продолжения мультфильма Супер Марио
Компании Illumination и Nintendo представили продолжение популярного мультфильма "Братья Супер Марио в кино". Об этом сообщает Zamin.uz.
Новый проект был анонсирован под названием "Фильм Супер Марио Галактика". Об этом сообщает издание Deadline.
Главных героев мультфильма вновь озвучивают Крис Пратт (Марио), Аня Тейлор-Джой (Принцесса Пич), Чарли Дэй (Луиджи), Джек Блэк (Боузер), Киган-Майкл Ки (Тоад) и Кевин Майкл Ричардсон (Камек). Режиссерами проекта стали Аарон Хорват и Майкл Йеленик.
Сценарий пишет Мэтт Фогель. Оригинальный мультфильм показывал приключения сантехников-братьев Марио и Луиджи в сказочном мире.
В новом продолжении герои столкнутся с новыми испытаниями в космосе. Премьера фильма состоится 3 апреля 2026 года.
Стоит отметить, что мультфильм "Братья Супер Марио в кино" стал одним из самых успешных проектов прошлого года, заработав 1,3 миллиарда долларов. Этот результат вновь подтверждает его значимость в киноиндустрии.