Garri Potter olamining yangi serial versiyasida Lord Voldemort rolini kim ijro etishi haqida ko‘plab taxminlar mavjud. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Internetda asosiy nomzod sifatida tilga olingan aktyor Killian Merfi bu masalaga oydinlik kiritdi. U «Happy Sad Confused» podkastida qatnashib, Voldemort obraziga oid tarqalgan mish-mishlarga o‘z munosabatini bildirdi.
Merfi ushbu loyihada ishtirok etmasligini aniq ma’lum qildi va bu haqda tarqalgan gap-so‘zlar haqiqatga to‘g‘ri kelmasligini ta’kidladi. Shuningdek, u Lord Voldemort rolini avvalgi filmlarda ijro etgan Reyf Faynsni haqiqiy afsona deb hisoblashini aytdi.
Aktyor mish-mishlarning qayerdan paydo bo‘lganini ham tushuntirdi va Garri Potter olamidagi yangi serialda ishtirok etishi yoki etmasligi bilan bog‘liq savollarga javob berdi. Eslatib o‘tamiz, Garri Potter olamidagi yangi serial 2023 yil bahorida e’lon qilingan.
Operator Adriano Goldman birinchi mavsum sakkiz qismdan iborat bo‘lishini ma’lum qilgan. Ushbu loyiha umumiy suratga olish jarayoni taxminan o‘n yil davom etishi va yetti yoki undan ortiq mavsum tayyorlanishi rejalashtirilgan.
Yangi serialda Garri Potter rolini Dominik Maklafling, Germiona Grenjer va Ron Uesli rollarini esa Arabella Stenton hamda Alaster Staut ijro etadi. Yaqinda internetda Ueslilar oilasi ishtirokidagi birinchi kadrlar ham namoyish etildi.
Bu serial muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda va Garri Potter olamining yangi sahifasi sifatida e’tibor qozonmoqda.

Киллиан Мерфи отказался от роли Лорда Волдеморта
В новом сериале о мире Гарри Поттера ходит много предположений о том, кто исполнит роль Лорда Волдеморта. Об этом сообщает Zamin.uz.
Актер Киллиан Мерфи, который в интернете назывался основным кандидатом, прояснил этот вопрос. Он принял участие в подкасте «Happy Sad Confused» и высказался по поводу распространяющихся слухов о роли Волдеморта.
Мерфи ясно заявил, что не будет участвовать в этом проекте, и подчеркнул, что распространяемые слухи не соответствуют действительности. Также он отметил, что считает Рэйфа Файнса, который исполнял роль Лорда Волдеморта в предыдущих фильмах, настоящей легендой.
Актер объяснил, откуда появились эти слухи, и ответил на вопросы о своем участии или неучастии в новом сериале о мире Гарри Поттера. Напомним, что новый сериал о мире Гарри Поттера был анонсирован весной 2023 года.
Оператор Адриано Голдман сообщил, что первый сезон будет состоять из восьми серий. Планируется, что общий процесс съемок продлится около десяти лет, и будет подготовлено семь или более сезонов.
В новом сериале роль Гарри Поттера исполнит Доминик Макклафлин, а роли Гермионы Грейнджер и Рона Уизли — Арабелла Стентон и Аластер Стоут соответственно. Недавно в интернете были показаны первые кадры с участием семьи Уизли.
Этот сериал вызывает большой интерес среди поклонников и рассматривается как новая страница в мире Гарри Поттера.