“The Conjuring: Last Rites” filmi ilk dam olish kunida 83 million dollar daromad keltirdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqida Variety nashri xabar berdi. Warner Bros.
va New Line kompaniyalari tomonidan ishlab chiqarilgan ushbu film franshiza uchun yangi kassa rekordini o‘rnatdi. Oldingi rekord 2018 yilda chiqqan “The Nun” filmiga tegishli bo‘lib, u 53,8 million dollar daromad olgandi.
“The Conjuring: Last Rites” qo‘rqinchli janrida yilning eng yaxshi boshlanishini qayd etdi. Bundan tashqari, Warner Bros.
studiyasining boshqa ikkita mashhur filmi — 2017 yilda chiqarilgan “Оно” va 2019 yildagi uning davomi “Оно 2” dan keyin kassa tarixida uchinchi o‘rinni egalladi. Xalqaro miqyosda esa “The Conjuring: The Final Chapter” filmi 66 davlatda 104 million dollar daromad olib, umumiy daromadni 187 million dollarga yetkazdi.
Bu ham franshiza uchun muhim yutuq hisoblanadi. Hozirga qadar “Conjuring” olamidagi to‘qqizta filmning jami daromadi 2,3 milliard dollardan oshdi.
Bu esa uni tarixdagi eng daromadli qo‘rqinchli janrdagi franshizaga aylantirdi. Filmning ishlab chiqarish xarajatlari atigi 55 million dollar bo‘lib, loyiha katta moliyaviy muvaffaqiyatga erishgani ko‘rinib turibdi.

Фильм The Conjuring установил новый кассовый рекорд
Фильм «Заклятие: Последние обряды» принес 83 миллиона долларов дохода в первые выходные. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание Variety. Фильм, созданный компаниями Warner Bros.
и New Line, установил новый кассовый рекорд для франшизы. Предыдущий рекорд принадлежал фильму «Монахиня», вышедшему в 2018 году, который собрал 53,8 миллиона долларов.
«Заклятие: Последние обряды» стал лучшим стартом года в жанре ужасов. Кроме того, фильм занял третье место в истории кассовых сборов студии Warner Bros.
после популярных фильмов — «Оно» 2017 года и его продолжения «Оно 2» 2019 года. На международном уровне фильм «Заклятие: Последняя глава» собрал 104 миллиона долларов в 66 странах, доведя общий доход до 187 миллионов долларов.
Это также важное достижение для франшизы. До настоящего времени общий доход девяти фильмов во вселенной «Заклятия» превысил 2,3 миллиарда долларов.
Это сделало её самой прибыльной франшизой в жанре ужасов в истории. Бюджет фильма составил всего 55 миллионов долларов, что свидетельствует о большом финансовом успехе проекта.