Tom Xolland disleksiya va giperaktivlik haqida gapirdi
Marvel dunyosining mashhur aktyori Tom Xolland o‘ziga qo‘yilgan tashxislar haqida ochiq fikr bildirdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
U diqqat yetishmovchiligi va giperaktivlik sindromi hamda disleksiya bilan yashayotganini aytdi. Aktyorning so‘zlariga ko‘ra, ba’zan oddiy bo‘sh qog‘oz unga qo‘rqinchli tuyuladi va obraz ustida ishlash har doim ham oson kechmaydi.
Shunga qaramay, u bunday qiyinchiliklar uning kasbiy faoliyatiga xalaqit bermasligini ta’kidladi. Tom Xolland yosh yoki katta bo‘lishidan qat’iy nazar, ijodiy fikrlash, izlanish va yangilik yaratishga undaydigan har qanday omil ijobiy natija beradi, deb hisoblaydi.
U fikricha, bunday jarayonlar qancha ko‘p bo‘lsa, shuncha yaxshiroq bo‘ladi. Aktyor disleksiya haqida ilk bor bolaligida xabardor bo‘lgan.
Uning aytishicha, disleksiya asosan imlo bilan bog‘liq muammolarni keltirib chiqaradi. Biroq ota-onasining doimiy qo‘llab-quvvatlashi tufayli u bu qiyinchiliklarni yengib o‘tishga muvaffaq bo‘lgan.

Том Холланд рассказал о дислексии и гиперактивности
Известный актёр из мира Marvel Том Холланд откровенно рассказал о поставленных ему диагнозах. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он сообщил, что живёт с синдромом дефицита внимания и гиперактивности, а также с дислексией. По словам актёра, иногда простой чистый лист кажется ему пугающим, и работа над образом всегда даётся нелегко.
Тем не менее, он подчеркнул, что такие трудности не мешают его профессиональной деятельности. Том Холланд считает, что любой фактор, стимулирующий творческое мышление, поиск и создание нового, приносит положительный результат, независимо от того, молод человек или взрослый.
По его мнению, чем больше таких процессов, тем лучше. Актёр впервые узнал о дислексии в детстве.
Он отметил, что дислексия в основном вызывает проблемы с орфографией. Однако благодаря постоянной поддержке родителей ему удалось преодолеть эти трудности.