Jerar Deparde yana jinsiy zo‘ravonlikda ayblanmoqda
Fransiyaning taniqli aktyori, 76 yoshli Jerar Deparde yana jinsiy zo‘ravonlik va zo‘rlash ayblovlari bilan sudga tortilmoqda. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
The Guardian nashri bu haqda xabar berdi. Aktrisa Sharlotta Arnould, u aktyorning sobiq do‘stining qizi bo‘lib, bolaligidan tanishini aytadi.
Unga ko‘ra, 2018 yil yozida, 22 yoshida Parijdagi Jerar Depardening uyida ikki marta zo‘rlashga uchragan. Shundan so‘ng, aktrisa Fransiya janubidagi jandarmeriyaga murojaat qilgan.
Sharlotta ijtimoiy tarmoqlarda yetti yil davomida katta azob-uqubatlarga duch kelganini va ariza yozgach, ozgina yengillik his qilganini ta’kidladi. Jerar Deparde esa barcha ayblovlarni qat’iyan rad etib, voqealar o‘zaro rozilik asosida bo‘lganini bildiradi.
2023 yilda Le Figaro gazetasida chop etilgan maktubida u hech qachon ayolni zo‘rlamaganini aytgan. Bundan tashqari, aktyor ilgari ham boshqa jinoyatlar bo‘yicha sudlangan.
U rassom Ameli, 53 yoshli prodyuser va 33 yoshli rejissyor yordamchisiga nisbatan haqorat va bezorilik qilgani uchun sud hukmi olgan. 2025 yil may oyida esa ikki ayolga nisbatan zo‘ravonlik qilgani uchun 18 oy shartli qamoq jazosiga hukm qilindi.
Shuningdek, Deparde ikki yil davomida fuqarolik huquqlaridan, jumladan saylovlarda ishtirok etish huquqidan mahrum qilindi. Aktyor jinsiy jinoyatchilar ro‘yxatiga ham kiritilgan.

Жерар Депардье снова обвиняется в сексуальном насилии
Известный французский актер, 76-летний Жерар Депардье снова предстает перед судом по обвинениям в сексуальном насилии и изнасиловании. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание The Guardian. Актриса Шарлотта Арнульд, которая является дочерью бывшего друга актера, утверждает, что знает его с детства.
По ее словам, летом 2018 года, в возрасте 22 лет, она дважды подверглась изнасилованию в доме Жерара Депардье в Париже. После этого актриса обратилась в жандармерию на юге Франции.
Шарлотта подчеркнула, что в течение семи лет испытывала большие страдания, и после подачи заявления почувствовала некоторое облегчение. Жерар Депардье категорически отвергает все обвинения, заявляя, что события происходили по взаимному согласию.
В письме, опубликованном в 2023 году в газете Le Figaro, он заявил, что никогда не насиловал женщину. Кроме того, актер ранее был осужден по другим преступлениям.
Он был приговорен судом за оскорбления и преследование художницы Амели, 53-летнего продюсера и 33-летнего помощника режиссера. В мае 2025 года он был приговорен к 18 месяцам условного заключения за насилие в отношении двух женщин.
Кроме того, Депардье был лишен гражданских прав, включая право участвовать в выборах, на два года. Актер также внесен в список сексуальных преступников.