Betmen ssenariysi maxfiy sumkada topshirildi
Yangi “Betmen” filmi ssenariysi Robert Pattinsonga odatiy bo‘lmagan usulda yetkazildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Rejissor Mett Rivzning ta’kidlashicha, film syujetining sir saqlanishi uchun aktyorga ssenariy maxsus qulflangan sumkada topshirilgan. Bu haqda u Variety nashriga ma’lum qilgan.
Rejissor so‘zlariga ko‘ra, ssenariy haqiqiy maxfiylikni ta’minlash maqsadida maxsus himoyalangan sumkaga joylashtirilgan. “Biz uni so‘zma-so‘z kombinatsiyalangan qulflangan sumkada berdik”, deydi u.
Ssenariy Nyu-Yorkda Robert Pattinsonga topshirilgan va aktyor uni o‘qib chiqqach, yana shu maxfiy sumkaga qaytarib bergan. Rivz qo‘shimcha qiladi: “Biz Robga chin dildan ishonamiz, u eng yaxshi aktyorlardan biridir”.
Avvalroq, avgust oyida ma’lum qilinishicha, Robert Pattinson ishtirokidagi “Betmen” filmining davomiy qismini suratga olish 2026 yil bahorida boshlanadi. Filmning chiqarilish sanasi bir necha marta o‘zgartirilgan edi.
Tomoshabinlar orasida norozilik ortib borayotgan bir paytda, rejissor va DC Studios bosh direktori Jeyms Gunn “The Batman: The Movie: The Last Batman” filmi birinchi va ikkinchi qismlar orasidagi uzoq vaqt oralig‘ini himoya qilganini ta’kidlagan. Shu tarzda, ssenariy sirini saqlash va tomoshabinlarning qiziqishini oshirish uchun barcha kerakli choralar ko‘rilmoqda.

Сценарий Бэтмена был передан в секретной сумке
Сценарий нового фильма «Бэтмен» был передан Роберту Паттинсону необычным способом. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам режиссёра Мэтта Ривза, чтобы сохранить секрет сюжета фильма, актёру сценарий был передан в специально запертой сумке. Об этом он сообщил изданию Variety.
По словам режиссёра, сценарий был помещён в специально защищённую сумку для обеспечения настоящей конфиденциальности. «Мы передали его в запертой сумке с комбинационным замком», — говорит он.
Сценарий был передан Роберту Паттинсону в Нью-Йорке, и после того, как актёр прочитал его, он вернул его обратно в ту же секретную сумку. Ривз добавляет: «Мы искренне доверяем Робу, он один из лучших актёров».
Ранее, в августе, было сообщено, что съёмки продолжения фильма «Бэтмен» с Робертом Паттинсоном начнутся весной 2026 года. Дата выхода фильма несколько раз менялась.
В то время как среди зрителей растёт недовольство, режиссёр и генеральный директор DC Studios Джеймс Ганн подчеркнули, что фильм «The Batman: The Movie: The Last Batman» защищает длительный промежуток времени между первой и второй частями. Таким образом, принимаются все необходимые меры для сохранения тайны сценария и повышения интереса зрителей.