“Soyuzmultfilm” kinostudiyasi Dikidigital kompaniyasi bilan hamkorlikda Anton Chexovning mashhur “Chayqa” asari asosida to‘liq metrajli anime film tayyorlamoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda studiyaning bosh prodyuseri Yuliya Osetinskaya “Interfaks” axborot agentligiga ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Aleksandrinskiy teatr sahnasida birinchi marta namoyish etilgan spektakldan deyarli 130 yil o‘tib, buyuk rus dramasi yangi formatda qayta jonlanadi.
Ijodkorlar Chexovning asarining mazmuni va yaxlitligini saqlab qolishga intilish bilan birga, uni zamonaviy yosh tomoshabinlarga mos shaklda taqdim etishni maqsad qilmoqda. Hozirda film ishlab chiqarish jarayoni davom etmoqda.
Ushbu loyiha klassik asarni yangi ko‘rinishda tomoshabinlar e’tiboriga havola etishga xizmat qiladi. Manba: Pravilamag

Soyuzmultfilm сделает аниме по произведению Чехова Чайка
Киностудия «Союзмультфильм» совместно с компанией Dikidigital готовит полнометражный аниме-фильм по мотивам знаменитого произведения Антона Чехова «Чайка». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщила главный продюсер студии Юлия Осетинская агентству «Интерфакс». По её словам, почти через 130 лет после первой постановки спектакля на сцене Александринского театра великий русский драматург оживёт в новом формате.
Создатели стремятся сохранить содержание и целостность произведения Чехова, одновременно представляя его в форме, понятной современной молодой аудитории. В настоящее время продолжается процесс производства фильма.
Этот проект служит тому, чтобы представить классическое произведение зрителям в новом виде. Источник: Pravilamag