Los-Anjeles shahrida 20 yoshli qo‘shiqchi D4vd (haqiqiy ismi Devid Burk) avtomashinasidan o‘tgan yili bedarak yo‘qolgan 15 yoshli Selest Ernandesning jasadi topildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda NBC News xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 8 sentyabr kuni politsiya D4vdning avtomashinasidan kelgan yoqimsiz hid tufayli evakuator chaqirgan.
Tekshiruv vaqtida marhum qoldiqlari aniqlangan. Sud-tibbiy ekspertiza natijalariga ko‘ra, jasad Selest Ernandesga tegishli ekanligi tasdiqlandi.
Hozircha o‘lim sababi aniqlanmagan, ammo huquq-tartibot organlari voqeani qotillik sifatida tergov qilmoqda. Qo‘shiqchi vakili ma’lum qilishicha, D4vd voqeadan xabardor bo‘lib, rasmiylar bilan hamkorlik qilmoqda.
Jasad topilgan paytda u gastrol safarida bo‘lgan. Selest Ernandes 2024 yil aprelidan beri yo‘qolgan edi.
O‘sha vaqtda u 14 yoshda, D4vd esa 19 yoshda bo‘lgan. Daily Mail nashrining yozishicha, ular o‘sha paytda ishqiy munosabatda bo‘lgan va qizning oilasi bu munosabatni tasdiqlagan.
Nashr shuningdek, ularning ijtimoiy tarmoqlardagi qo‘shma suratlari va barmog‘idagi “Shh…” yozuvi bilan tatuirovkalarni munosabatlari isboti sifatida keltirgan. Hozirgi vaqtda tergov davom etmoqda va voqea tafsilotlari aniqlanmoqda.

D4vd машиныдан найдено тело Селест
В Лос-Анджелесе было найдено тело 15-летней Селест Эрнандес, которая пропала без вести в прошлом году, в машине 20-летнего певца D4vd (настоящее имя Дэвид Берк). Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает NBC News. По данным, 8 сентября полиция вызвала эвакуатор из-за неприятного запаха, исходившего из машины D4vd.
Во время проверки были обнаружены останки. По результатам судебно-медицинской экспертизы было подтверждено, что тело принадлежит Селест Эрнандес.
Причина смерти пока не установлена, однако правоохранительные органы ведут расследование как убийство. Представитель певца сообщил, что D4vd осведомлен о происшествии и сотрудничает с официальными лицами.
В момент обнаружения тела он находился в гастрольном туре. Селест Эрнандес пропала без вести с апреля 2024 года.
В то время ей было 14 лет, а D4vd — 19 лет. По информации издания Daily Mail, они тогда состояли в романтических отношениях, что подтверждала семья девушки.
Издание также привело совместные фотографии в социальных сетях и татуировки с надписью «Shh…» на пальцах как доказательство их отношений. В настоящее время расследование продолжается, и детали происшествия уточняются.