Afsonaviy prodyuser Jerri Brukxaymer muxlislarga yangi loyihalari haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Los-Anjelesda o‘tgan Variyety Entertainment & Technology Sammitida u hozirda 30 ga yaqin film ustida ishlayotganini ma’lum qildi. Ushbu loyihalar orasida "Top Gun 3", yangi "Karib dengizi qaroqchilari" filmi hamda yana bir "Formula 1" filmi mavjud.
Yozda namoyish etilgan "Formula 1" filmi Bred Pitt va Deymon Idris ishtirokida bo‘lib, butun dunyo bo‘ylab 624 million dollar daromad olib, katta muvaffaqiyatga erishdi. Brukxaymerning ta’kidlashicha, ushbu yutuqning sababi tomoshabinlarning haqiqiy poyga olamiga sho‘ng‘ib ketishi va maxsus texnologiyalar yordamida poyga mashinasi rulida o‘tirgandek his qilishidir.
Prodyuser shuningdek, aktyorlar to‘rt oy davomida mashinalarni haydash bo‘yicha mashq qilganini aytdi. Soatiga 180 milya tezlikda poyga qilish qiyin bo‘lsa-da, ular buni uddalagan.
Rejissyor Jozef Kosinski ham loyihaning muvaffaqiyatli natijasi uchun o‘z ishonchini bildirdi. Kosinski zamonaviy kino haqida fikr bildirib, tomoshabinlarni teatrga qaytarish uchun kino ijodkorlarining uydan chiqishga asosli sabab yaratishi muhimligini ta’kidladi.

Джерри Брукхаймер работает над 30 новыми фильмами
Легендарный продюсер Джерри Брукхаймер рассказал поклонникам о своих новых проектах. Об этом сообщает Zamin.uz.
На саммите Variety Entertainment & Technology в Лос-Анджелесе он сообщил, что сейчас работает примерно над 30 фильмами. Среди этих проектов — "Top Gun 3", новый фильм "Пираты Карибского моря" и ещё один фильм о "Формуле-1".
Фильм о "Формуле-1", показанный летом, с участием Брэда Питта и Дэймона Айдриса, собрал по всему миру 624 миллиона долларов и стал большим успехом. По словам Брукхаймера, причина этого успеха — погружение зрителей в настоящий мир гонок и ощущение, что они сидят за рулём гоночного автомобиля благодаря специальным технологиям.
Продюсер также отметил, что актёры тренировались в вождении машин в течение четырёх месяцев. Хотя гонки на скорости 180 миль в час были сложными, им это удалось.
Режиссёр Джозеф Косински также выразил уверенность в успешном результате проекта. Косински высказал своё мнение о современном кино и подчеркнул, что для возвращения зрителей в кинотеатры создатели фильмов должны иметь вескую причину выйти из дома.
Он сравнил кино с ресторанным опытом, отметив, что зрителю нужно предложить что-то уникальное и интересное.