Mashhur qo‘shiqchi Gullu balandlikdan yiqilib vafot etdi
Mashhur qo‘shiqchi va sahna yulduzi Gul Tut, sahnadagi nomi bilan Gullu, fojiali tarzda hayotdan ko‘z yumdi. Voqea 26-sentyabrga o‘tar kechasi Yalova viloyati, Chinarjik tumani, Harmanlar mahallasida sodir bo‘ldi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, xonanda qizi va uning dugonasi bilan uyining beshinchi qavatidagi balkonda musiqa chalayotgan paytda muvozanatini yo‘qotib, pastga yiqildi. Shifokorlar uning hayotini saqlab qololmadi.
Hodisa yuzasidan ijtimoiy tarmoqlarda Gullu o‘z joniga qasd qilgani haqida turli mish-mishlar tarqaldi. Biroq qo‘shiqchining o‘g‘li Tug‘berk Gulter bu xabarlarni rad etdi va onasining baxtsiz hodisa oqibatida vafot etganini ma’lum qildi.
U: “Bu xabarni chuqur qayg‘u bilan e’lon qilaman. Bugungi tun yaqinlarimiz uchun katta fojia bo‘ldi.
Onam, ardoqli san’atkor Gullu baxtsiz hodisa tufayli vafot etdi. Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan o‘z joniga qasd qilish haqidagi gaplar mutlaqo asossiz,” dedi.
Chinarjik tumani politsiya bo‘limi hodisa yuzasidan tergov ishlari boshlanganini bildirdi. Gul Tut 1973-yil 15-oktyabrda Turkiyaning Beyog‘lu shahrida tug‘ilgan.
U “Everything I Have Been”, “Sun Before Morning”, “Bendeki Sen”, “Unutamazın Beni” kabi mashhur qo‘shiqlarning muallifi va ijrochisi sifatida keng ommaga tanilgan edi. San’atkorning vafoti Turkiya madaniy hayotida katta yo‘qotish sifatida qabul qilindi.

Известная певица Гуллу погибла, упав с высоты
Известная певица и звезда сцены Гюль Тут, известная под сценическим именем Гюллю, трагически скончалась. Событие произошло в ночь на 26 сентября в районе Чинарджик провинции Ялова, в районе Харманлар.
По данным, певица вместе с дочерью и её подругой играла музыку на балконе пятого этажа своего дома, когда потеряла равновесие и упала вниз. Врачи не смогли спасти её жизнь.
В социальных сетях распространились различные слухи о том, что Гюллю покончила с собой. Однако сын певицы Тугберк Гюльтер опроверг эти сообщения и сообщил, что его мать погибла в результате несчастного случая.
Он сказал: «С глубоким сожалением сообщаю эту новость. Эта ночь стала большой трагедией для наших близких.
Моя мать, уважаемая артистка Гюллю, погибла из-за несчастного случая. Распространённые в социальных сетях слухи о самоубийстве абсолютно безосновательны».
Полицейское управление района Чинарджик сообщило, что по факту происшествия начато расследование. Гюль Тут родилась 15 октября 1973 года в городе Бейоглу, Турция.
Она была широко известна как автор и исполнитель таких популярных песен, как «Everything I Have Been», «Sun Before Morning», «Bendeki Sen», «Unutamazın Beni». Смерть артистки стала большой потерей для культурной жизни Турции.